Kierski Festiwal 2022 – co przygotowano?

Już w najbliższy weekend odbędzie się Kierski Festiwal. Powraca on w znanej, dwudniowej formule – wydarzenia zostały podzielone na część sportową i muzyczną. Na scenie pojawią się gwiazdy polskiej muzyki.

 

Kierski Festiwal będzie trwał 2 dni. Pierwszego dnia główną atrakcją będą koncerty w Stajni Kaliński. Specjalnie na tę okazję wybudowano wyjątkową scenę. Pierwszym artystą, który wystąpi przed publicznością będzie Sławek Uniatowski – polski wokalista, kompozytor oraz autor tekstów. Jego przygoda z muzyką rozpoczęła się w programie Idol, był wielokrotnie laureatem wielu festiwali muzycznych. Pierwszy solowy album wydał w 2018 roku i znalazł się na 8. miejscu na oficjalnej liście sprzedaży polskiego Związku Producentów Audio – Video.

Następnie na scenie pojawi się polski zespół określający swoją twórczość jako avant art pop – Mikromusic. Dotychczas wydali 7 albumów studyjnych, a w 2020 roku zdobyli prestiżową nagrodę Fryderyka za album w kategorii „Muzyka Poetycka”.

Stanisław Soyka – największa gwiazda wieczoru pojawi się na scenie jako ostatni. Muzyk wystąpi wraz z zespołem SOYKA KWINTET. Soyka to polski wokalista jazzowy, kompozytor oraz aranżer. Od lat uznawany za jednego z największych polskich artystów, zdobył wiele nagród i występował na scenach na całym świecie. Od początku swojej kariery wydał ponad 30 albumów, a część z nich osiągnęła multiplatynowe nakłady.

Ponadto tego dnia przeprowadzona zostanie coroczna licytacja na leczenie Jasia Wajdy, przyjaciela kierskiej stajni.

W drugim dniu Kierskiego Festiwalu odbędą się zawody sportowe. Przed południem będzie można podziwiać zawody woltyżerki sportowej. Warto przyjść i kibicować zawodnikom, ponieważ nie zabraknie emocjonującej rywalizacji oraz imponujących układów artystycznych. Z roku na rok, zainteresowanie zawodami jest co raz większe i pojawiają się na nim nie tylko drużyny z okolicznych klubów.

Podczas trwania festiwalu nie zabraknie również punktów gastronomicznych oraz stoisk z rękodziełem. O atrakcje dla dzieci zadbają animatorzy ze stowarzyszenia „SI”.

Kierski Festiwal odbędzie się 17 oraz 18 września w kierskiej stajni przy ul. Chojnickiej 74.