Trwa Festiwal Tradycji Poznańskich

W Poznaniu trwa I Festiwal Tradycji Poznańskich. Pierwszego dnia na poznaniaków czekały m.in. koncert inaugurujący festiwal oraz spotkanie z Poznańskimi Bambrami.

Celem Festiwalu jest przybliżenie poznańskiej kultury i dziedzictwa ponad 1000-letniej historii i dziejów miasta i jego mieszkańców. Przez cały weekend w różnych częściach Poznania odbywają się wydarzenia skierowane zarówno do mieszkańców jak i turystów w każdym wieku. Więcej o festiwalu pisaliśmy tutaj.

Podczas pierwszego dnia na uczestników czekały m.in. atrakcje dla dzieci przygotowane przez Muzeum Narodowe w Poznaniu, które zaprosiło do „Biura detektywistycznego Bab Głuchowskich”.

Po południu można było wziąć udział w promocji albumu „Poznańscy Bambrzy. Historia niezwykła”. Nie da się ukryć, że przybyli ponad 300 lat temu osadnicy z Bambergu w znaczący sposób wpłynęli na kulturę i charakter Poznania. Uczestników przywitały m.in. ubrane w tradycyjne stroje Bamberki.

Wieczorem na scenie na pl. Kolegiackim zaprezentowała się Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele i Przyjaciele. W koncercie otwierającym wzięli udział zarówno mali jak i nieco starsi poznaniacy i turyści. Niektórzy z nich przynieśli nawet swoje instrumenty, aktywnie uczestnicząc w zabawie.

Na pl. Kolegiackim można również odwiedzić wystawę plenerową poświęconą tradycjom i historii Poznania.

W sobotę w programie znalazły się m.in. spacery, warsztaty, pokazy, koncerty, spektakle, występy, debaty czy też ciekawe spotkania. Pełen program dostępny jest online.