Urbanator Days po raz pierwszy w Poznaniu

W tym roku, po raz pierwszy Urbanator Days odbędą się w Poznaniu. 24 i 25 września do stolicy wielkopolski zjadą się miłośnicy jazzu, na których będzie czekało wiele warsztatów oraz koncert finałowy na Sali Ziemi.

 

Pierwsza edycja Urbanator Days odbyła się w 2005 roku, od tego czasu co roku Michał Urbaniak- polska legenda muzyki jazzowej – zaprasza do udziału młodych artystów oraz mistrzowską kadrę z Nowego Jorku. Dla wielu osób jest to niepowtarzalna okazja, aby nie tylko poznać swoich idoli ale również zagrać z nimi wspólny koncert.

„Celem wydarzenia jest spotkanie i wymiana energii twórczych w trakcie warsztatów muzycznych prowadzonych pod okiem najwybitniejszych artystów międzynarodowej sceny soulu, jazzu i rapu.” – informują organizatorzy.

Urbanator Days to miejsce dla wszystkich miłośników muzyki rytmicznej, zarówno tych którzy grają jak i tych którzy ją wykonują. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich: amatorów, uczniów szkół muzycznych jak i studentów. Uczestnicy będą mieli okazję grać, śpiewać, programować muzykę w komputerze czy uczyć się występowania z loopstations.

„Jestem poruszony i dumny, że już od 15 lat w ramach Urbanator Days popularyzujemy muzykę rytmiczną i zachęcamy kolejne pokolenia do rozwijania swoich pasji. Dla mnie to jest fantastyczne spotkanie muzyczno-socjologiczne przede wszystkim z młodymi ludźmi. Przychodzą na warsztaty Ci, którzy kochają muzykę, ona jest ich pasją i czasem nie wiedzą, co z tym zrobić. Grają w garażach albo w domu, a chcieliby skonfrontować się, pograć, poćwiczyć, pogadać i popatrzeć, jak robią to inni. – mówi Michał Urbaniak pomysłodawca i twórca Urbanatora.

Pomysł na zorganizowanie Urbanator Days narodził się w Nowym Jorku, od tego czasu wydarzenie odbywało się w wielu miastach w Polsce jak i za granicą, m.in. w Philadelphii, Chicago, Londynie a także w Łodzi, Warszawie i Gdańsku. Tegoroczna edycja odbędzie na Międzynarodowych Targach Poznańskich, a podczas koncertu finałowego Michał Urbaniak wykona swoje utwory oraz aranżacje utworów takich gwiazd jak: Amy Winehouse, Lenny White, Miles Davis czy Herbie Hancock.

Aby wziąć udział w warsztatach należy zarejestrować się na stronie wydarzenia oraz dokonać opłaty wpisowej. Uzyskamy w ten sposób nieograniczony dostęp do platformy online, na której znajdują się webinary, streamingi, wywiady z twórcami oraz dostęp do Urbanator Radia prezentującego wyjątkowe playlisty.

Partnerami tegorocznej edycji Urbanator Days są: grupa MTP, Miasto Poznań, Teatr Muzyczny w Poznaniu oraz Legalna Kultura.