Rowerowy rajd przenoszący w czasie do początku XX wieku, czyli Tweed Ride już dziś w Poznaniu

Eleganckie panie i dostojni panowie w stylizacjach inspirowanych początkiem XX wieku – już dziś kolejna odsłona wyjątkowego przejazdu rowerowego, czyli Tweed Ride.

Tweed Ride w Poznaniu gości od ośmiu lat i wpisał się już w kalendarz wydarzeń w mieście. Stolica Wielkopolski jest jedynym miejscem w Polsce, w którym odbywa się ta nietypowa atrakcja, znana z ulic m.in. Paryża, Londynu czy Tokio.

Chętni uczestniczą w zabawie rowerowej przebrani w stylizacje z początku XX wieku. Marynarki, sukienki, tweedowe stylizacje, sztyblety, kamizelki, kapelusze – wszystkie te elementy sprawiają, że całość budzi zainteresowanie przechodniów.

Hasłem tegorocznej edycji jest „Mariaż starego z nowym”, który ma nie tylko odzwierciedlać ogólną ideę Tweed Ride, ale także nawiązywać do trasy przejazdu.

Uczestnicy zbiorą się o 14:30 na Rynku Łazarskim, skąd o 15:00 wyruszą w trasę m.in. przez Park Kasprowicza w rejonie Areny i ul. Grunwaldzką, by około 16:00 dotrzeć do odrestaurowanej wilii Hotelu Liberte 33. To właśnie tam nastąpi prezentacja stylizacji i wyłonienie zwycięzców konkursu na tę najlepszą.