“Nie są pokarmem dla naszych zwierząt” – Stare Zoo apeluje, by nie przynosić kasztanów do ogrodu

„Kasztany nie są pokarmem dla naszych zwierząt” – przypomina poznańskie Stare Zoo i prosi, by nie przynosić ich do ogrodu.

 

Co roku poznańskie zoo zbiera orzechy, które z ochotą zjadają niedźwiedzie zbierając zapasy na zimę. Być może właśnie dlatego niektórzy pomyśleli, że kasztany także się przydadzą, choć w rzeczywistości, nie są potrzebne.

Stare Zoo w Poznaniu zaapelowało dziś, by nie przynosić do ogrodu zebranych kasztanów. Okazało się, że niektórzy dostarczali całe kartony i skrzynie. Jak podkreślono, nie są one jednak pokarmem dla mieszkańców poznańskiego zoo.

Co więcej, Stare Zoo samo w sobie jest parkiem, w którym kasztanów nie brakuje. Pracownicy „nie nadążają z ich sprzątaniem”, dlatego zamiast przynosić kolejne, można przyjść do ogrodu na spacer i… zebrać ich trochę, by następnie zrobić z nich np. klasyczne kasztanowe ludziki.

Jednocześnie wskazano, że w niektórych poznańskich szkołach i przedszkolach prowadzone są zbiórki kasztanów na cele charytatywne – warto sprawdzić więc okoliczne i wspomóc zbiórkę.