Prezydent Jaśkowiak interweniuje w sprawie budowy wieżowca na os. Rzeczpospolitej

Prezydent Poznania zaangażował się w sprawę budowy wieżowca na os. Rzeczpospolitej, na którą nie nie zgadzają się okoliczni mieszkańcy, lokalna rada osiedla i spółdzielnia mieszkaniowa.

 

O sprawie informowaliśmy na naszym portalu (tutaj). Wysoki na ok. 17-18 pięter wieżowiec wraz z garażem podziemnym ma powstać w miejscu dawnej piekarni na os. Rzeczpospolitej.

Sprawa nabrała tak dużego rozgłosu, że zaangażował się w nią nawet Jacek Jaśkowiak. Miejska Pracownia Urbanistyczna poinformowała, że prezydent polecił jej przygotowanie analizy zasadności przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania dla obszaru całego osiedla.

Gdy będzie gotowa, zebrane będą opinie, w tym Rady Osiedla Rataje, a następnie, wraz z opiniami zostanie skierowana do Rady Miasta jako projekt uchwały o przystąpieniu do prac nad planem.

Informacja daje nadzieję mieszkańcom, którzy nie wyobrażają sobie zmiany obecnego kształtu zabudowy. Zadowolenia nie kryje też Rada Osiedla Rataje, która podkreśla, że „zabudowa ratajska w myśl założenia urbanistycznego jest skończona a dogęszczenie wprowadzi chaos nie tylko przestrzenny ale również funkcjonalny”.