Tak driftują na Poznań Motor Show

W ramach Poznań Motors Show 2023 nie brakuje także atrakcji lubianej przez wielu, czyli popisów renomowanych drifterów.

 

Do tegorocznej edycji zaproszono czterech kierowców, którzy codziennie na placu Marka pokazują swoje umiejętności.

– Patryk Detmer – driftuje od 5 lat a samochód, na którym startuje obecnie to BMW E36 legitymujące się mocą 550KM. Jest też współzałożycielem grupy DPP – Drift Pełną Parą TRENINGI, która zajmuje się treningiem i nauką kontrolowanego poślizgu.

– Wojciech “Wojtas” Bohuszewicz – kierowca driftingowy. Swoją przygodę z driftingiem zaczął w 2015r roku. Od 2020r prężnie udzielający się na trójmiejskiej scenie driftingowej. Organizator treningów, pokazów, eventów, oraz zawodów driftingowych. Członek ekipy LowestGarage która szczególny nacisk przykłada do wizerunku swoich samochodów. Wojtas większość modyfikacji wykonuje samemu, stosuje wiele customowych rozwiązań a sam kierunek budowy aut jak i styl określa nazwą “GRUZZKLAS”.

– Hubert Eitner – swoją przygodę z driftem rozpoczął 10 lat temu. Obecnie można go oglądać za kierownicą Nissana 200sx. Od dwóch lat znajduje się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej Drift Open.

– Tomasz „Tomi” Błaszkowski – jego pasja do stuntu zaczęła się 15 lat temu, a od 5 lat dzieli ją razem z miłością do driftu. Od tego czasu można go spotkać na licznych pokazach i zawodach w Polsce i zagranicą.

Codzienne pokazy odbywają się w godzinach 10:30, 13:00 i 15:30.