Parkun Poznań po raz 500. Organizatorzy liczą na pół tysiąca zawodników

Poznaniacy chętnie biegają i biorą udział w imprezach sportowych. Cykl biegowy parkun Poznań cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Już w sobotę odbędzie się pięćsetna edycja wydarzenia. Organizatorzy mają nadzieję, że z tej okazji na starcie pojawi się 500 zawodników.

Parkun Poznań to cykliczna impreza biegowa organizowana regularnie w stolicy Wielkopolski od 2012 roku. Biegacze mają do pokonania dystans 5 kilometrów w atrakcyjnej przyrodniczo scenerii. Trasy wyznaczane są zwykle w Parku Cytadela, lasku Marcelińskim lub lesie Dębińskim. Co ciekawe, dystans można pokonać także biegnąc truchtem lub maszerując.

Najbliższa, sobotnia edycja, która odbędzie się 22 kwietnia będzie 500. biegiem parkun Poznań. Organizatorzy liczą, że z tej okazji na starcie uda się zebrać 500 uczestników, by w ten sposób uczcić jubileusz.

W dotychczasowych 499 edycjach udział wzięło 7290 uczestników i 730 wolontariuszy. Najwięcej biegaczy odnotowano podczas biegu w 97. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, kiedy to do mety dotarło 1111 zawodników.

Początek sobotniego biegu w Parku Cytadela planowany jest na godzinę 9:00. Udział jest bezpłatny, ale konieczna jest wcześniejsza rejestracja online tutaj.