Lokale w centrum miasta do wynajęcia na preferencyjnych warunkach

W najbliższy czwartek odbędzie się wyjątkowa aukcja miejskich lokali w centrum miasta. To jedno z działań, które mają pomóc przedsiębiorcom w centrum.

 

Władze miasta przygotowały szereg rozwiązań, które mają pomóc przedsiębiorcom dotkniętym prowadzonymi w ostatnich latach remontami w centrum Poznania. Jednym z nich jest aukcja lokali miejskich, która zapewni im preferencyjne warunki.

W licytacji dostępne będą lokale położone przy ulicach, przy których prowadzone są obecnie prace remontowe. W ramach preferencyjnych warunków, każdy z nich będzie miał stawkę wywoławczą niższą od dotychczasowej. Co więcej, po wylicytowaniu najemcy będą zwolnieni z płatności za czynsz do końca remontu na danej ulicy, a po zakończeniu prac, przez pół roku będą płacić połowę wylicytowanej na aukcji stawki.

To jednak nie koniec, ponieważ w kolejnych miesiącach przedsiębiorcy będą mogli wnioskować o zwolnienie z płatności za najem przez 3 miesiące na skutek prac remontowych wykonanych przez najemcę w lokalu.

Dodatkowy upust przygotowano dla osób prowadzących tzw. działalność miastotwórczą. Ma to zachęcić szczególnie osoby otwierające kawiarnie, restauracje czy galerie sztuki.

Aukcja odbędzie się w najbliższy czwartek, 27 kwietnia, o godzinie 12:00. Przygotowano 19 lokali użytkowych zróżnicowanych pod kątem powierzchni. Najmniejszy ma niecałe… 8 metrów kwadratowych i zlokalizowany jest na pl. Wolności. Największy to powierzchnia aż 184,5 metrów kwadratowych. Wszystkie znajdują się w ścisłym centrum Poznania – m.in. przy ul. Fredry, św. Marcin, Al. Marcinkowskiego czy przy ul. 23 Lutego.

Podobnie jak przy poprzednich aukcjach, warunkiem uczestnictwa jest zarejestrowanie na stronie internetowej (na której znajdują się także wszelkie pozostałe informacje dotyczące lokali) oraz wpłata wadium obniżonego o 50% do 26 kwietnia.