Lekarz z Poznania złożył wezwanie przedsądowe. Domaga się od Niedzielskiego przeprosin i wpłaty na hospicjum

Lekarz z Poznania Pan Piotr Pisula, którego dane minister zdrowia Adam Niedzielski opublikował w mediach społecznościowych, ujawniając, że przepisał on na siebie leki z określonej grupy, poinformował, że złożył przedsądowe wezwanie skierowane do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Jak czytamy w dokumencie opublikowanym w internecie, Pisula domaga się “usunięcia skutków naruszeń dóbr osobistych”. Wzywa także szefa resortu zdrowia do przeprosin i przekazania 100 tysięcy złotych na rzecz Hospicjum Palium w Poznaniu.

O wezwanie przedsądowe złożone przez Piotra Pisulę pytany był na poniedziałkowej konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

– Stoimy w prawie, minister zdrowia stoi w prawie. Jeżeli ktokolwiek w tym kraju ma do kogokolwiek jakikolwiek uraz i uważa, że ktoś naruszył jego dobro, naruszył jego interesy, ma prawo kierować sprawę do sądu – odparł. – My jesteśmy spokojni o każdą sprawę, która jest kierowana do sądu czy prokuratury. Jesteśmy otwarci, czekamy na tego typu informacje. Na pewno nasi prawnicy przygotowali już opinię, która była zanim minister zdrowia o tym poinformował, więc ze spokojem czekamy – dodał Andrusiewicz.

W piątek minister zdrowia Adam Niedzielski ujawnił, że lekarz Piotr Pisula, który w czwartkowym materiale “Faktów” TVN mówił o problemach pacjentów, którzy stracili dostęp do recept, przepisał na siebie określone leki. Minister podał publicznie imię i nazwisko lekarza. Ministra skrytykowało za to wielu przedstawicieli środowiska lekarskiego – między innymi Naczelna Izba Lekarska, której prezes w piśmie do premiera poinformował, że “środowisko lekarskie utraciło zaufanie do Pana Ministra Niedzielskiego” i w związku z tym “uznaje dalszą współpracę za niemożliwą”.