Piknik Równości w Poznaniu pełen atrakcji i ważnych tematów

Miasto Poznań zaprasza na niezapomniany piknik na placu Kolegiackim, który stanowi punkt kulminacyjny Poznańskiego Tygodnia Równości 2023. Wydarzenia odbędą się na pl. Kolegiackim i Wolnym Dziedzińcu.

 

Od wczesnych godzin porannych plac wypełni się różnorodnymi wydarzeniami. Już o 10:00 Fundacja Varia Posnania otworzy punkt interwencyjny dla uczniów, którzy czują się pokrzywdzeni oraz organizuje debatę na temat walki o równość w szkole o godzinie 13:00.

Początek dnia upłynie również pod znakiem edukacji. O godzinie 12:00 dwa stowarzyszenia, Lepszy Świat i BEZlik, zorganizują prelekcje na temat integracji poprzez kuchnię. Wydarzenie będzie połączone z degustacją i możliwością zakupu przekąsek od Stonewall.

Stowarzyszenie Creo przygotowało specjalne doświadczenie, dzięki któremu uczestnicy poczują, jak to jest być seniorem czy poruszać się na wózku inwalidzkim. Dyskusja towarzysząca skupi się na tych doświadczeniach i problemach, z którymi borykają się osoby w podobnej sytuacji.

Fundacja Czas Kobiet przybliży temat dyskryminacji, mobbingu i molestowania w miejscu pracy, a także zaprosi do wspólnego tworzenia kolorowej mozaiki o godzinie 13:00. Warsztaty na temat inkluzywnego języka oraz prelekcje dotyczące wypalenia zawodowego będą kolejnymi punktami programu.

Miłośnikom muzyki o godzinie 14:00 zagra zespół Siły Specjalne, który łączy profesjonalnych muzyków z osobami, które mierzą się z wyzwaniami życiowymi, takimi jak niepełnosprawność czy bezdomność.

Nieco później, na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania, zacznie się magiczny voguingowy “Bal u Bożeny – light”, inspirowany kulturą ballroom. Początek wieczoru to również czas dla teatru. O 18:00 Teatr Ba-Q przedstawi “Całe życie w dresach”, opowiadający o doświadczeniu bycia matką dziecka z niepełnosprawnością. Spektakl “Dla nas nie zabraknie krzeseł” o 19:15 to z kolei przemyślenie różnorodności i potrzeby zmiany społecznego nastawienia do niepełnosprawności.

Poznański Tydzień Równości zakończy się wielkim finałem – drugą częścią “Balu u Bożeny”, który rozpocznie się o godz. 20:15.