Prace na skrzyżowaniu ul. Bukowskiej i Przybyszewskiego – zmiany w ruchu kołowym i transporcie publicznym

W związku z pracami torowymi na skrzyżowaniu ul. Przybyszewskiego i Bukowskiej, dzisiejszej nocy zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu kołowego, natomiast ruch tramwajowy będzie wstrzymany na ul. Przybyszewskiego.

 

Od nocy z 22 na 23 września na skrzyżowaniu nie będzie możliwy przejazd samochodami ul. Bukowską na wprost oraz skręty w lewo we wszystkich relacjach na skrzyżowaniu.

Największe zmiany czekają jednak pasażerów MPK Poznań. Wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na ul. Przybyszewskiego.

Tramwaje linii numer 7 w obu kierunkach kursować będą objazdami przez ulice: Dąbrowskiego, Kraszewskiego, Zwierzyniecką, Roosevelta i Grunwaldzką. Odjazdy z Ogrodów będą realizowane o 10 minut wcześniej w stosunku do odjazdów rozkładowych.

Z kolei tramwaje linii numer 201 kursujące skróconą trasą z Franowa do Mostu Teatralnego i dalej do zajezdni Franowo będą kursować objazdem od przystanku „Rynek Jeżycki” przez ul. Kraszewskiego, Zwierzyniecką, Roosevelta i Grunwaldzką do przystanku „Rondo Jeziorańskiego” i dalej trasą bez zmian.

Zmiany dotyczą też pasażerów linii autobusowych.

Autobusy linii 148, 159, 163, 169, 177, 212 i 222 jadące od strony ronda Kaponiera po obsłużeniu przystanku „Polna Szpital” pojadą ulicą Bukowską do ulicy Przybyszewskiego, następnie skręcą w prawo i pojadą do skrzyżowania z ul. Szamarzewskiego. Tam wykonają manewr nawrotu i pojadą do ulicy Bukowskiej, skąd pojadą dalej trasami bez zmian.

Autobusy linii 148, 159, 163, 169, 177, 212 i 222 jadące w kierunku ronda Kaponiera po obsłużeniu przystanku „Grodziska” pojadą ulicą Bukowską do ulicy Przybyszewskiego, następnie skręcą w prawo i pojadą do skrzyżowania z ul. Marcelińską. Tam wykonają manewr nawrotu i pojadą do ulicy Bukowskiej, skąd pojadą dalej trasami bez zmian.

Autobusy skręcające z ulicy Bukowskiej w ulicę Przybyszewskiego będą dodatkowo zatrzymywać się na przystankach „Bukowska” znajdujących się zaraz za skrętem (przy kościele w kierunku ul. Marcelińskiej oraz przy szkole w kierunku ul. Szamarzewskiego).

Wszystkie zmiany będą obowiązywać do odwołania.

fot. MPK/ZDM