Poznański Tydzień Równości 2023 zakończony wspólnym świętowaniem

Poznański Tydzień Równości 2023 zakończył się w wielkim stylu! Sobota przyniosła mieszkańcom Poznania niezapomniane chwile na placu Kolegiackim, z piknikiem stanowiącym kulminacyjny moment sześciodniowych obchodów skupionych wokół idei równości i wzajemnego szacunku.

 

Przez cały tydzień, uczestnicy mieli okazję zanurzyć się w różnorodnych aktywnościach, które w przystępny i interaktywny sposób przekazywały wartości inkluzywności. Właśnie sobotnie wydarzenia oferowały niepowtarzalne doświadczenia – od warsztatów poświęconych inkluzywnemu językowi, przez integrację poprzez smaki różnych kuchni, aż po rozważania dotyczące dyskryminacji w miejscu pracy. Ale to, co szczególnie uderzało w serca wielu uczestników, to mozaika tworzona przez wszystkich chętnych. Składająca się z niezliczonych fragmentów, stała się żywym symbolem jedności, różnorodności i równości.

Jednak to nie była jedyna atrakcja dnia. Plac Kolegiacki wypełnił się dźwiękami muzyki w wykonaniu zespołu Siły specjalne – unikalnej kombinacji profesjonalistów, amatorów oraz osób borykających się z wyzwaniami życiowymi, takimi jak niepełnosprawność czy kwestie bezdomności.

Prezydent Miasta, Jacek Jaśkowiak, podziękował wszystkim uczestnikom, podkreślając, jak ważne jest budowanie społeczności opartej na wzajemnym szacunku. Jego słowa były potwierdzeniem, że Poznań dąży do bycia miastem przyjaznym wszystkim jego mieszkańcom, niezależnie od ich pochodzenia, wieku czy kondycji.

Kulturalne aspekty Poznańskiego Tygodnia Równości były również nie do przecenienia. Widzowie mieli okazję doświadczyć dwóch wyjątkowych przedstawień: “Całe życie w dresach” w reżyserii Teatru Ba-Q oraz poruszającego spektaklu “Dla nas nie zabraknie krzeseł”. Wieczór zakończył się drugą częścią “Balu u Bożeny”, wprowadzając uczestników w rytm nocnych atrakcji.