Poznańska seniorka straciła 150 tys. złotych. Chciała chronić córkę

Poznańska seniorka straciła 150 tys. złotych w wyniku oszustwa telefonicznego. Przestępcy, udając funkcjonariuszy policji, manipulowali jej uczuciami, twierdząc, że jej córka spowodowała śmiertelny wypadek drogowy.

 

W poniedziałkowy wieczór kobieta mieszkańca Osiedla Kosmonautów w Poznaniu otrzymała niepokojący telefon. Osoba przedstawiająca się jako policjantka powiedziała jej, że jej córka spowodowała wypadek, w którym inna osoba zginęła. Wykorzystując zaufanie kobiety do instytucji policyjnej i jej naturalną chęć pomocy bliskiej osobie, oszustka przekonała ją, że może ona pomóc córce uniknąć odpowiedzialności, wpłacając wysoką kaucję.

Zrozpaczona matka, chcąc pomóc córce, niezwłocznie zebrała żądaną sumę i przekazała ją obcej kobiecie, która odwiedziła jej mieszkanie. Niestety, kiedy po fakcie skontaktowała się z córką, okazało się, że cała historia była kłamstwem.

Policja przypomina, by nigdy nie wpuszczać nieznajomych do mieszkania ani nie przekazywać im pieniędzy. W sytuacji otrzymania takich telefonicznych wiadomości zawsze warto podjąć próbę potwierdzenia ich prawdziwości, kontaktując się bezpośrednio z rodziną lub znajomymi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości ważne jest, aby niezwłocznie poinformować Policję.