Świece prosto z manufaktury idealne nie tylko na jesienne wieczory

Jaka jest różnica między woskiem sojowym, a parafinowym? Jaką moc posiadają olejki eteryczne? Na te pytania w programie „Hej Poznań” odpowiedziała Aleksandra Wiecka, aromaterapeutka oraz właścicielka rodzinnej manufaktury Naturalna Świeca.

Jesień to czas kiedy dni stają się krótsze, a wieczory dłuższe, co skłania nas do szukania przytulnych zakątków w naszych domach. W takie chwile nic nie jest w stanie stworzyć takiej atmosfery jak delikatne światło płonących świeczek i unoszący się przyjemny zapach. Naturalna Świeca to rodzinna manufaktura, która zajmuje się produkcją świeczek, wosków i olejków eterycznych. Ich priorytetem jest dbanie o środowisko, dlatego do produkcji używają wosku sojowego zamiast parafinowego.

„Parafina to jest pochodną ropy naftowej. Może zawierać w sobie benzen, toluen i inne szkodliwe związki chemiczne, które wydzielają się przy paleniu. Z kolei soja jest naturalnego pochodzenia” – tłumaczy Aleksandra Wiecka

Dodatkowo, świece sojowe dłużej się palą i w inny sposób wydzielają swój zapach. Jednym z kluczowych momentów przy produkcji świecy jest właśnie zapach, który odpowiednio dobrany pomaga w relaksacji. W jesiennej kolekcji Naturalnej Świecy można znaleźć takie zapachy jak: droga mleczna, gruszka na słodko, szarlotka, dyniowe ciasto czy gorące kakao. W ofercie sklepu znajdują się również autorskie mieszkanki olejków eterycznych, które idealnie sprawdzą się w leczeniu kataru, kaszlu oraz dla osób z problemem z zasypianiem.

Jeśli planujesz wyjątkowe wydarzenie, takie jak ślub czy chrzciny, Naturalna Świeca oferuje personalizowane podziękowania dla gości w postaci małych, eleganckich świeczek. W ostatnim czasie cieszą się one ogromnym zainteresowaniem.

„Takie świeczki są personalizowane zapachem i etykietą. Można zamówić sobie taką drobnostkę, aby podziękować swoim klientom czy gościom. Dzięki temu jak wrócą do domu będą miło nas wspominali” – zaznacza gościni programu „Hej Poznań”.

Naturalna Świeca to nie tylko produkty, ale także blog. Można się z niego dowiedzieć jaki wpływ na człowieka ma zapach, jak w odpowiedni sposób palić świeczki sojowe czy w jaki sposób używać olejki eteryczne. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, który jesienny zapach wybiera Aleksandra Wiecka, to posłuchajcie całego wywiadu w programie „Hej Poznań”.