Rolnicy w całym kraju będą protestować. Gdzie planowane są blokady w Wielkopolsce?

Na jutro, 24 stycznia, planowany jest ogólnopolski protest rolników, który będzie polegał na blokowaniu niektórych dróg. Utrudnienia będą występować także m.in. w Wielkopolsce. Gdzie?

 

Niedawno odbywały się protesty niemieckich rolników, a na środę, 24 stycznia, planowane są takie same działania po polskiej stronie. Powód jest ten sam – napływająca z Ukrainy żywność, która „zalewa” lokalne rynki Unii Europejskiej. Rolnicy wskazują na problemy z jaką spotykają się regionalni producenci i rolnicy w związku z przyjmowaniem towarów zza wschodniej granicy Polski.

„To jest bardzo krzywdzące dla polskich rolników, ponieważ utrudnia sprzedaż polskich produktów. Podobne problemy mają także niemieccy rolnicy, którzy z tego powodu protestują” – wyjaśniał 15 stycznia Tomasz Obszański, przewodniczący NSZZ RI “Solidarność, po spotkaniu z ministrem rolnictwa, zapowiadając protest

Do protestu przyłączył się szereg organizacji i związków oraz izb rolniczych z całego kraju. Rolnicy domagają się zmian obecnej polityki, przewidując, że w przypadku utrzymania obecnej sytuacji dojdzie do likwidacji wielu rodzinnych gospodarstw rolnych.

Protesty zapowiadane są także na wielkopolskich drogach.

Zgodnie z zapowiedziami, w godzinach 12:00-14:00, rotacyjne blokady planowane są na:

– DK11: Jastrowie, Nowe Miasto nad Wartą, Jarocin, Budzyń
– DK12: Jaraczewo, Kotlin
– DK15: Obłaczkowo
– DK92: Sękowo