Hej Poznań już od 8:30!

To już ostatni styczniowy „Hej Poznań”! Kogo będziemy gościć na naszych kanapach w poniedziałkowy poranek?

Bartosz Remesz, Adam Opara, Mirosław Skrzypczak, czyli… WSPAK Wolne Spontaniczne Popołudniki Artystyczno-Kuglarskie, przybliżą nam temat kuglarstwa. Gdzie w Poznaniu można spróbować swoich sił w tej dziedzinie i co jest potrzebne, by zostać dobrym cyrkowcem?

Już we wtorek wernisaż-premiera poświęcone w całości Ukrainie – premiera publikacji o prawach obywateli i obywatelek Ukrainy w polskich szkołach oraz wernisaż plakatów Szymona Szymankiewicza. O tym niezwykłym wydarzeniu i o tym dlaczego ważne jest podejmowanie tematu praw obywateli Ukrainy opowiedzą Aleksandra Sroka, Kacper Nowicki z Fundacji Varia Posnania

Fajfy na przystanku – niezwykła inicjatywa, jakiej niewiele w Poznaniu, retro potańcówka dla seniorów i nie tylko, dla odmiany od klubowych rytmów, retro stroje, klimat i muzyka sprzed lat! O tym wszystkim porozmawiamy z Martą Rybko i Pawłem Rosołem.

Profesor UEP Zbigniew Waśkowski opowie o akcji charytatywnej Wirtualny Kulig. 4 edycja rozpoczęła się w niedzielę, 28 stycznia.

Zuzanna Wojcieszyk “Fokka” opowie o niesamowitym połączeniu pole dance i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Z kolei Natalia Guss z Fundacji In_Spire oraz Olga Dzieciątkowska z Urzędu Miasta Poznania opowiedzą o Poznań CityLab czyli jak Poznań rozwija sztuczną inteligencję.

W kuchni wegetariańskie i wegańskie pyszności przygotuje Ina Rybarczyk.

Zapraszamy w poniedziałek od 8:30!