Rozwieszali plakaty z obraźliwą treścią i wizerunkiem innej osoby. Szuka ich policja

Policjanci z poznańskiego Nowego Miasta prowadzą sprawę zniesławienia. Poprzez rozwieszanie obraźliwe plakaty z wizerunkiem poszkodowanego mężczyzny. W sprawie podejrzane są dwie osoby, których wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu. Policja prosi o kontakt osoby, które je rozpoznają.

 

Do zdarzenia doszło 15 grudnia, w godzinach 20:40-20:50, w rejonie ulic Polanka i Katowickiej w Poznaniu. Nieznane osoby rozwieszały plakaty z wizerunkiem pokrzywdzonego i obraźliwą treścią. Plakaty pojawiły się na budynkach, skrzynkach oraz wiatach śmietnikowych.

Wizerunki podejrzanych, które zarejestrowały kamery monitoringu, zostały upublicznione przez Policję. Funkcjonariusze proszą o kontakt osoby rozpoznające podejrzanych lub posiadające jakiekolwiek informacje na temat zdarzenia.

Kontaktować można się z policjantami z Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto pod numerem telefonu 47 77 158 27 – policjantem prowadzącym sprawę lub pod czynnymi całą dobę numerami 47 77 123 11 lub 112, powołując się na nr sprawy RSD – 1/24.