Przez kilka godzin w komendzie lała się krew – w szczytnym celu i pod kontrolą

W Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu znów polała się krew – ale w pozytywnym znaczeniu. Podczas kolejnej w tym roku zbiórki krwi zebrano kilka litrów tego cennego leku.

 

To już kolejna zbiórka zorganizowana przez policyjny Klub Honorowych Dawców Krwi KREWniacy. W poniedziałek, zarówno funkcjonariusze, jak i pracownicy cywilni komendy, a także pozostali chętni mogli oddać krew pod okiem pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

W ciągu pięciu godzin w akcji wzięło udział 14 osób. Pobrano ponad 6 litrów krwi, która pomoże innym. Krew nazywana jest „najcenniejszym lekiem”, ponieważ pomaga ratować życie i zdrowie, a nie można jej sztucznie wyprodukować.

Krwiodawcą może być każda osoba pełnoletnia do 65. roku życia, o wadze powyżej 50 kg. Zgłaszając się należy mieć przy sobie dokument tożsamości. Wcześniej należy zjeść lekki posiłek, ponieważ nie zaleca się oddawania krwi na czczo.

Jednocześnie, każda osoba kwalifikująca się do krwiodawstwa, może zostać honorowym dawcą szpiku. Zwykle podczas zbiórek krwi, istnieje możliwość zarejestrowania się jako dawca szpiku.