W Poznaniu powstanie nowe lodowisko. Latem zmieni się w… boiska

W sąsiedztwie Lodowiska Chwiałka powstanie… kolejne. Wielofunkcyjny obiekt ma jednak pozwalać na trenowanie wielu dyscyplin sportowych, nie tylko tych związanych z łyżwiarstwem.

 

Lodowisko Chwiałka jest jednym z miejskich tego typu obiektów, ale często mieszkańcy zwracają uwagę na brak możliwości swobodnego wejścia. Powodem jest napięty grafik zorganizowanych grup i drużyn sportowych, które mają tam swoje treningi i zawody. Być może wkrótce problem ten się rozwiąże, ponieważ w sąsiedztwie ma powstać nowy wielofunkcyjny obiekt sportowy.

Inwestycja jest już zaplanowana i obecnie powstaje projekt budynku. Ma pozwalać na trenowanie wielu dyscyplin sportowych.

Zimą będzie tam lodowisko, w tym miejsce do gry w hokeja czy też tory do curlingu. Z kolei latem, nawierzchnia propylenowa pozwoli na stworzenie boiska wielofunkcyjnego do badmintona, piłki ręcznej czy też torów wrotkarskich.

Inwestycja pozwoli na poszerzenie dostępnej bazy treningowej dla poznańskich klubów sportowych, jednocześnie zwiększając dostępność ślizgawek i boisk dla pozostałych mieszkańców.

Inwestycja ma być gotowa w 2025 roku.