Galeria Malta znika z miejskiego krajobrazu. Rozpoczęła się rozbiórka konstrukcji budynku

W czwartek rozpoczęła się rozbiórka budynku po Galerii Malta. Konstrukcja zaczyna znikać z krajobrazu nad jeziorem.

 

Galeria Malta powstała w 2009 roku i szybko stała się miejscem lubianym przez poznaniaków i turystów. Wiele osób uważało, że jest w idealnej lokalizacji – z jednej strony w rejonie osiedli i z dobrym dojazdem, z drugiej przy terenach rekreacyjnych Jeziora Maltańskiego. Szczególnie dzięki kładce, która przebiega nad ulicą, łącząc jezioro z galerią, był to stały punkt odwiedzin podczas spacerów – na zakupy, jedzenie czy inne atrakcje.

Po wybudowaniu w sąsiedztwie CH Posnania, rozpoczęły się problemy Malty. Mocna marketingowo i przyciągając atrakcyjnymi ofertami najemców nowa galeria stała się zbyt dużą konkurencją. Galeria Malta powoli zaczęła „umierać”, aż ostatecznie podjęto decyzję o jej całkowitym zamknięciu. Budynek ma zostać wyburzony, a w tym miejscu powstanie nowa inwestycja o charakterze hotelowo-mieszkalnym.

Teren budowy odgrodzono i zabezpieczono jeszcze w 2023 roku. Od tego momentu inwestor prowadził prace rozbiórkowe wewnątrz budynku.

W czwartek, 8 lutego, rozpoczęła się rozbiórka konstrukcji galerii. Ciężki sprzęt powoli niszczy kolejne ściany i kondygnacje. Dla wielu poznaniaków to smutny widok – choć sami coraz rzadziej odwiedzali galerię.