Atak nożownika w Kaliszu. 37-latek trafił do szpitala

Atak nożownika na ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Kaliszu. Jak przekazała aspirant Edyta Marciniak z tamtejszej policji, 29-latek ugodził 37-latka. Poszkodowany trafił do szpitala. – Tłem tego zdarzenia miało być to, że 37-latek próbował stanąć w obronie jednej ze sprzedawczyń – przekazał Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Przed godziną 19 w niedzielę (18.02) na ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Kaliszu miało dojść do sprzeczki między dwoma mężczyznami, podczas której 29-latek ugodził nożem 37-latka. Aspirant Edyta Marciniak z KMP w Kaliszu przekazała, że obaj mężczyźni to mieszkańcy Kalisza. Jak dodała policjantka, poszkodowany trafił do szpitala, a sprawca jest w rękach policji.

Prokurator Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim przekazał, że do ataku doszło w okolicy jednego ze sklepów spożywczych na terenie osiedla Dobrzec.

– Z ustaleń wynika, że 29-letni mężczyzna miał zadać co najmniej trzy uderzenia nożem 37-letniemu pokrzywdzonemu. Tłem tego zdarzenia miało być to, że 37-latek próbował stanąć w obronie jednej ze sprzedawczyń – przekazał Meler.

Prokurator dodał, że trwa analiza monitoringu i przesłuchiwanie świadków. Finalna kwalifikacja czynu będzie ustalona po otrzymaniu danych ze szpitala, w którym przebywa poszkodowany.