Poznań organizuje debatę i warsztaty wspierające zdrowie psychiczne młodzieży

W odpowiedzi na rosnące potrzeby związane z opieką nad zdrowiem psychicznym nastolatków, Miasto Poznań we współpracy z wybitnymi ekspertami z różnych dziedzin, organizuje debatę i cykl warsztatów dedykowanych wsparciu młodych osób w ich drodze do dorosłości. To ostatni moment, by zarejestrować swój udział w wydarzeniu.

 

Wydarzenie “Nastolatek na drodze do dorosłości – jak wspierać zdrowie psychiczne młodzieży?” odbędzie się 20 marca w Centrum Kultury Zamek i jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych tą ważną tematyką.

Do udziału w debacie zaproszono takie osoby jak m.in: Jędrzej Solarski – zastępca prezydenta Poznania, dr Karolina Appelt – psycholożka i współautorka podręcznika dla nastolatków, Edyta Żmuda – redaktor naczelna specjalistycznego czasopisma oraz Maria Lisiecka-Pawełczak – radna miejska i przewodnicząca Komisji Zdrowia. Wszyscy prelegenci podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat efektywnego wspierania zdrowia psychicznego młodzieży.

Dodatkowo, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach “Strategie budowania porozumienia z nastolatkiem w oparciu o wzajemne granice”, które oferują praktyczne narzędzia do zastosowania w codziennej komunikacji z młodzieżą.

Wydarzenie wpisuje się w szersze działania Miasta Poznania wspierające ogólnopolską akcję społeczną #zdrowiewgłowie, mającą na celu promowanie zdrowia psychicznego wśród młodych osób. W ramach tej inicjatywy, organizowane są również warsztaty dla kadry pedagogicznej, rodziców i opiekunów, które odbędą się w kwietniu i maju. Każdy uczestnik tych spotkań otrzyma specjalnie przygotowany poradnik, będący kompendium wiedzy o wspieraniu młodzieży w zachowaniu zdrowia psychicznego.

Rejestracja na marcową debatę trwa i to ostatni moment, by się zapisać. Wszyscy zainteresowani mogą zgłosić swoje uczestnictwo przy pomocy dostępnego formularza (tutaj).