Rowerowe Powitanie Wiosny: kolorowy przejazd przez Poznań rozpocznie nowy sezon

Już jutro, 23 marca, ulicami Poznania przejedzie barwny korowód rowerzystów, celebrując coroczne “Rowerowe Powitanie Wiosny”. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Rowerowy Poznań działającego już od trzech dekad, stało się nieodłączną tradycją wśród mieszkańców miasta i symbolem rozpoczęcia sezonu rowerowego.

 

Impreza, słynąca z promowania ekologicznego i zdrowego trybu życia, zachęca wszystkich do wyjęcia rowerów z zimowego schowka i częstszego wykorzystywania ich zarówno w codziennych dojazdach, jak i podczas weekendowych wycieczek.

Zbiórka uczestników zaplanowana jest na terenie Cytadeli, w sąsiedztwie lokalu Umberto, gdzie między godzinami 10:30 a 12:00 na uczestników czekać będą liczne atrakcje. Od przystrojenia rowerów, poprzez grę miejską, aż po konsultacje rowerowe – każdy znajdzie coś dla siebie.

O godzinie 12:00 rozpocznie się główna część wydarzenia – kolorowy przejazd przez miasto. Organizatorzy zapewniają, że tempo jazdy zostanie dostosowane do możliwości uczestników w każdym wieku, co sprawia, że jest to wydarzenie idealne dla całych rodzin.

Na trasie, liczącej około 8 kilometrów, nie zabraknie również towarzyszącej uczestnikom marzanny, która zostanie tradycyjnie utopiona w Cybinie, symbolizując pożegnanie z zimą.

Wydarzenie kończy się na Wartostradzie przy Moście Jordana, gdzie około godziny 13:00 odbędzie się ceremonia utopienia marzanny. Trasa przejazdu wiedzie przez malownicze zakątki Poznania, takie jak Stary Rynek czy Rynek Śródecki, oferując uczestnikom nie tylko możliwość aktywnego spędzenia czasu, ale także cieszenia się pięknem miasta z perspektywy rowerowego siodełka.

Impreza jest finansowana ze środków budżetowych miasta w ramach projektu Centrum Inicjatyw Lokalnych Stare Winogrady, co podkreśla zaangażowanie w rozwój społeczności lokalnej i zrównoważony transport.