Olimpiada w Paryżu głównym tematem III Forum Poznańskiego Sportu

W Poznaniu odbyła się trzecia edycja Forum Poznańskiego Sportu, gromadząca wybitnych sportowców, trenerów i specjalistów z całego regionu. Tegoroczne spotkanie, mające na celu dyskusję o rozwoju sportu, zyskało dodatkowe znaczenie dzięki zbliżającym się Igrzyskom Olimpijskim w Paryżu, w których udział wezmą reprezentanci miasta.

 

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, podkreślił podczas otwarcia forum ważność zrównoważonego rozwoju sportu w mieście, zwracając uwagę na potrzebę docenienia różnorodności dyscyplin, nie tylko tych najbardziej medialnych, jak piłka nożna. Zaznaczył, że miasto stawia na wsparcie młodych talentów oraz upowszechnianie aktywności fizycznej wśród mieszkańców, co potwierdzają inwestycje w nowoczesne obiekty sportowe, w tym pływalnie na poznańskich osiedlach.

Spotkanie było okazją do podziękowań dla osób szczególnie zaangażowanych w rozwój poznańskiego sportu. Specjalne wyróżnienie otrzymała Ewa Bąk, dyrektorka Wydziału Sportu UMP, która odebrała nagrodę z rąk prezydenta Jaśkowiaka. W trakcie forum uhonorowano również 14 Superseniorów Poznańskiego Sportu, wśród których znaleźli się wybitni przedstawiciele różnych dyscyplin, od piłki nożnej, przez lekkoatletykę, po ruch olimpijski.

Centralnym tematem dyskusji były zbliżające się Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, co stanowiło doskonałą okazję do rozmów o szansach i wyzwaniach stojących przed poznańskimi sportowcami. Forum stało się platformą do wymiany doświadczeń i wiedzy, gdzie eksperci, sportowcy oraz trenerzy mogli dzielić się opiniami na temat strategicznych kierunków rozwoju sportu w mieście oraz jego popularyzacji.

Pierwsza edycja Forum Poznańskiego Sportu miała miejsce w 2022 roku i od tego czasu wydarzenie szybko stało się ważnym punktem w kalendarzu miasta, przyciągając coraz większą liczbę uczestników zainteresowanych rozwojem sportu. W bieżącym roku, z uwagi na nadchodzące Igrzyska Olimpijskie, debaty skupiły się na przygotowaniach poznańskich sportowców do tej prestiżowej imprezy, podkreślając ich rolę w promocji miasta na arenie międzynarodowej.