W Poniedziałek Wielkanocny można się przejechać wyjątkową kolejką

Nie macie pomysłu na to, jak spędzić święta? Można pójść na spacer, można także… wybrać się na przejażdżkę ciuchcią. W Poniedziałek Wielkanocny, 1 kwietnia, zapraszamy na Maltankę!

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, który spędzamy z najbliższymi. Po uroczystościach warto wybrać się na spacer, tym bardziej, że prognozy są optymistyczne: zapowiadają się ciepłe, pogodne dni. Planując wolny czas warto wziąć pod uwagę, że w Poniedziałek Wielkanocny (1 kwietnia br.) czynna będzie Kolejka Parkowa Maltanka.

Tego dnia kolejka będzie kursować w godzinach od 11.00 do 18.00 – o pełnych godzinach skład będzie odjeżdżać ze stacji Maltanka, a 30 minut później ze stacji Zwierzyniec (ostatni kurs ze Zwierzyńca odbędzie się o godzinie 18.30). Na szlak wyjedzie „ryjek”, czyli najstarszy (z 1932 roku) zachowany w Polsce czynny wagon z napędem spalinowym. Pociągnie „kowbojkę”, jak nazywany jest wagon nr Bxhi 00300014 254-1,  wyprodukowany najprawdopodobniej w 1912 roku.

Zapraszamy na świąteczne przejazdy Maltanką!

Przypominamy, że bilety można kupić na stacjach początkowej i końcowej (Maltanka i Zwierzyniec). Obowiązują na przejazd w jedną stronę. W weekendy i święta bilet jednorazowy kosztuje 10 zł (ulgowy) oraz 14 zł (normalny). Można również kupić bilet rodzinny jednorazowy za 45 zł – na jego podstawie podróżować może maksymalnie 5 osób, w tym do 2 osób powyżej 16 roku życia.