Rozpędzony samochód wpada w radiowóz i drugie auto. Nagranie weekendowego wypadku trafiło do sieci

Rozpędzony samochód wpada na skrzyżowanie i uderza najpierw w radiowóz, a następnie w samochód osobowy – nagranie z wypadku, do jakiego doszło w weekend w Ostrowie Wielkopolskim zostało opublikowane w sieci. Trwa wyjaśnienie okoliczności zdarzenia.

 

Do wypadku doszło w nocy z soboty na niedzielę, czyli z 30 na 31 marca, na skrzyżowaniu ul. Kaliskiej i Serwańskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak widać na nagraniu, na skrzyżowanie wjeżdża rozpędzony samochód osobowy, który z ogromna siłą uderza najpierw w radiowóz, który kilkukrotnie się obraca, a następnie w drugi samochód osobowy i latarnię, którą „ścina”. Ostatecznie sprawca ląduje w przydrożnym rowie na boku.

W zdarzeniu ucierpiało łącznie pięć osób. Poszkodowani funkcjonariusze, czyli 24-letnia kobieta i 31-letni mężczyzna, zostali przewiezieni do szpitala. Poszkodowani zostali także kierowca drugiego samochodu oraz jego pasażerka, a także sprawca zdarzenia. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Według wstępnych ustaleń policji, 42-letni kierowca Seata nie dostosował się do sygnalizacji świetlnej i wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, w wyniku czego doprowadził do zderzenia. Sprawdzana będzie także prędkość z jaką się poruszał.