Dogtrekking Wuchta Łap, czyli pierwszy w Poznaniu bieg na orientację z czworonogami

Kto lepiej orientuje się w terenie? Pies czy człowiek? A kto lepiej… odczyta mapę? W sobotę, 6 kwietnia, będzie można połączyć siły i wybrać się na nietypowy bieg na orientację skierowany do… psów oraz ich właścicieli. Jak dołączyć do wydarzenia Dogtrekking Wuchta Łap?

 

Poznań po raz pierwszy będzie gościł tego typu wydarzenie. To okazja do spędzenia czasu ze swoim pupilem na wspólnej zabawie, a także do sprawdzenia swoich umiejętności orientacji w terenie oraz posłuszeństwa psa podczas pokonywania trasy.

Do wyboru są dwie trasy – Maltańczyk, czyli 5 km oraz Kejter, dwa razy dłuższa, a więc 10 km. Obie prowadzą w okolicach Jeziora Strzeszyńskiego i można je pokonać nie tylko biegnąc, ale też spacerem czy szybkim marszem.

Jak zapewniają organizatorzy, przygotowane na trasie zadania są dostosowane do różnych możliwości zarówno psów jak i ich właścicieli. Czworonogi poradzą sobie z nimi bez względu na wielkość czy rasę.

Po zakończeniu biegu, na mecie dostępne będą różnego rodzaju strefy, w ramach których będzie można nie tylko nawiązać nowe znajomości psie i ludzkie, ale także zjeść ciepły posiłek i wymienić się pupilowymi doświadczeniami. Przygotowano też atrakcje dla najmłodszych.

Udział w wydarzeniu jest możliwy po wcześniejszej rejestracji i wpłaceniu opłaty startowej. Dla każdego uczestnika przygotowano mapę z punktami kontrolnymi, kartę uczestnika, zestaw gadżetów zarówno dla ludzi jak i psów, dyplom i pamiątkowy medal. W cenie zawarto także bufet na trasie oraz posiłek po zakończeniu biegu, profesjonalną opiekę weterynaryjną oraz pomiar czasu.