Trwa remont nawierzchni na al. Niepodległości

Trwają intensywne prace remontowe na al. Niepodległości, mające na celu poprawę stanu nawierzchni dla kierowców i rowerzystów. Dzięki nowym rozwiązaniom, poruszanie się po tym odcinku będzie bardziej komfortowe i bezpieczne.

 

Remont został podzielony na etapy, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu. Dwa pierwsze etapy już zakończono, a nowa nawierzchnia została ułożona na ponad stu metrowym odcinku, od skrzyżowania z ul. Składową w kierunku skrzyżowania z ul. Powstańców Wielkopolskich.

Obecnie trwa trzeci etap prac. Zmieniła się tymczasowa organizacja ruchu. Przywrócono ruch w okolicach skrzyżowania al. Niepodległości i Składowej, natomiast zamknięto skrzyżowanie al. Niepodległości i Powstańców Wielkopolskich. Jezdnia al. Niepodległości została także zwężona do jednego pasa.

W związku z tym, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne poinformowało o zmianach w trasach niektórych linii autobusowych. Autobusy linii 171, 212, 215 i 222 będą kursować stałymi trasami, jednak niektóre z nich zmienią swoje trasy w związku z utrudnieniami. Przystanek „Niezłomnych” będzie tymczasowo wyłączony z użytkowania, natomiast przywrócony zostanie przystanek „Uniwersytet Ekonomiczny” na ul. Składowej. Przystanki tymczasowe na al. Niepodległości i na ul. Powstańców Wielkopolskich zostaną zlikwidowane.

Remont planowany jest do zakończenia w drugiej połowie bieżącego miesiąca. Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu zapewnia, że wszelkie działania podejmowane są w celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz minimalizacji zakłóceń w ruchu i komunikacji miejskiej.

O dalszych etapach remontu oraz ewentualnych zmianach w organizacji ruchu i komunikacji informacje będą na bieżąco udostępniane mieszkańcom przez odpowiednie instytucje oraz media miejskie.