Rusza remont na ul. Umultowskiej – duże utrudnienia dla kierowców

We wtorek rozpocznie się remont ul. Umultowskiej. Zniszczona nawierzchnia zniknie, a w jej miejsce pojawi się nowa. W czasie robót kierowcy mogą spodziewać się dużych utrudnień w ruchu.

 

Obecna nawierzchnia jest mocno zniszczona i wymaga remontu. W ramach prac nie tylko zostanie ułożona nowa, ale także w rejonie zatok autobusowych będzie ułożona dodatkowa specjalna siatka wzmacniająca.

Ulica Umultowska stanowi istotną trasę w sieci drogowej Poznania, dlatego prace będą prowadzone etapami, by zmniejszyć utrudnienia.

Od wtorku, 4 kwietnia, prace będą odbywać się na lewym pasie od ul. Sarmackiej do ul. Wachowiaka. Na sąsiedni pras drogowcy przeniosą się 7 kwietnia. W tym czasie na remontowanym odcinku drogi obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Wyjazd z ul. Sarmackiej będzie wówczas możliwy tylko w stronę miasta.

Kolejny etap rozpocznie się 13 kwietnia. Wtedy prace obejmą fragment od ul. Lechickiej do ul. Kastylijskiej. W pierwszej kolejności wyremontowane zostaną tutaj zewnętrzne, a potem (od 18 kwietnia) wewnętrzne pasy ruchu. Na tym etapie wprowadzony zostanie objazd ulicami: Lechicką, al. Praw Kobiet, Łużycką i Stoińskiego.

Z kolei od 21 kwietnia remont obejmie prawy pas ruchu w kierunku Umultowa na odcinku od wjazdu na stację paliw do ul. Sarmackiej, a na końcu (od 27 kwietnia) – pas w stronę centrum na tym samym odcinku. Ruch na tym fragmencie ul. Umultowskiej ponownie będzie odbywał się wahadłowo. Wyjazdy z ulic bocznych ulic na tym odcinku będą zamknięte lub możliwe w tylko stronę centrum.

Remont ma zakończyć się do 12 maja. Prace to koszt prawie miliona złotych.