Zaproszenie na ostatnie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu

W maju i czerwcu tego roku Teatr Muzyczny w Poznaniu serdecznie zaprasza na trzy ostatnie w tym sezonie artystycznym Salony Poezji. Wydarzenie, które od lat cieszy się dużym zainteresowaniem miłośników literatury, oferuje nie tylko poetyckie odczyty, ale także muzyczne oprawy wybitnych utworów literackich.

Pierwsze z zaplanowanych spotkań odbędzie się 25 maja o godz. 11:45. Jego gościem będzie Malina Goehs, aktorka z Teatru Nowego w Poznaniu, która przeczyta wiersze Zuzanny Ginczanki – jednej z najbardziej cenionych poetek okresu dwudziestolecia międzywojennego. Towarzyszyć jej będzie Piotr Pawlus, gitarzysta orkiestry Teatru Muzycznego, który zadba o muzyczną oprawę spotkania.

Drugie spotkanie zaplanowane na 8 czerwca przybliży postać Marii Skłodowskiej-Curie. Daniela Popławska, również aktorka z Teatru Nowego, przeczyta fragmenty książki Tomasza Pospiesznego oraz listy i mało znane wiersze noblistki. Pianista Jakub Kraszewski zapewni odpowiednią oprawę muzyczną.

Ostatnie spotkanie sezonu, zaplanowane na 15 czerwca, będzie prawdziwym wydarzeniem. Gościem Salonu Poezji będzie Danuta Stenka, która zaprezentuje poezję Czesława Miłosza, laureata nagrody Nobla. Program muzyczny przygotuje Kinga Tarnowska, altowiolistka orkiestry Teatru Muzyczny.

Wszystkie Salony Poezji odbywają się o godzinie 11:45 w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, a popołudniowe sesje o godzinie 18:00 w Bibliotece w Zamku w Kórniku. Bilety na wydarzenia w cenie 20 zł są dostępne w kasie teatru oraz online. Rezerwacje można dokonywać pod numerem telefonu 511 433 616 oraz przez e-mail: bilety@teatr-muzyczny.pl.

Organizatorem Salony Poezji jest Teatr Muzyczny w Poznaniu we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza, z profesorem UAM dr hab. Wiesławem Ratajczakiem jako opiekunem merytorycznym. Wydarzenie jest dofinansowywane przez Fundację Zakłady Kórnickie.