Charytatywna Aukcja dla Domu w sobotę w CK Zamek

Można zdobyć dzieło sztuki i jednocześnie pomóc innym – już w sobotę odbędzie się kolejna Aukcja dla Domu, czyli charytatywna aukcja sztuki, z której dochód zostanie przeznaczony na wsparcie budowy Domu Autysty, czyli placówki dla niesamodzielnych osób z autyzmem.

Będzie to już kolejna w historii Aukcja dla Domu, podczas której licytowane są dzieła sztuki współczesnej. Organizatorem jest Fundacja Dom Autysty założona przez rodziny osób z autyzmem. Celem jest budowa pierwszego w Poznaniu Domu Autysty, czyli placówki dla niesamodzielnych dorosłych z zaburzeniami oraz wsparcie zajęć terapeutycznych dla osób z autyzmem.

Fundacji udało się zdobyć dofinansowanie unijne, dzięki czemu możliwe było rozpoczęcie budowy, jednak projekt nie obejmuje zagospodarowania terenu i całego wyposażenia, a także zajęć terapeutycznych dla młodzieży z autyzmem – i właśnie na ten cel przeznaczone zostaną środki zebrane podczas aukcji.

Tym razem “pod młotek” trafi sto prac, których autorami są m.in. Wilhelm Sasnal, Ewa Kuryluk, Honza Zamojski czy Małgorzata Szymankiewicz.

Aukcja odbędzie się w sobotę (30 listopada), o godzinie 16:00 w CK Zamek. Możliwe jest również składanie zamówień i ofert online – za pośrednictwem strony artinfo.pl. Cena wywoławcza dla każdej z prac wynosi 200 złotych.