Budowa kładki spowoduje duże zmiany dla mieszkańców Zagórza

Trwa budowa mostów dla pieszych i rowerzystów łączących Berdychowo, Ostrów Tumski i Chwaliszewo. Na plac budowy dostarczane będą kolejne, wielkogabarytowe elementy konstrukcyjne przeprawy. Z tego względu w dniach 15-17 maja oraz 21-24 maja obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu na Zagórzu, czyli w południowej części Ostrowa Tumskiego.

Ze względu na rozmiar dostarczanych materiałów, potrzebne jest miejsce na przejazd transportu i rozładunek, stąd konieczność wykorzystania całej szerokości odcinków ul. Wieżowej oraz ul. Nowe Zagórze. Dostawy odbywać się będą nocami, dlatego czasowo ograniczona zostanie możliwość parkowania w rejonie Wieżowej (odcinek na wysokości od posesji nr 47 do 69) oraz ul. Nowe Zagórze (odcinek na wysokości posesji nr 9-11).

Od początku kwietnia w rejonie ulic Nowe Zagórze i Wieżowej oraz ślepego wlotu ul. Wieżowej prowadzącego do budynków nr 73 i 75 został wprowadzony zakaz ruchu dla pojazdów, których właścicielami nie są mieszkańcy pobliskich posesji. Należy stosować się do oznakowania.