Fotografia i malarstwo na Nocy Muzeów w Starym Browarze

W Noc Muzeów Stary Browar zaprasza na bezpłatne zwiedzanie gościnnych wystaw. W Galerii na Dziedzińcu można zobaczyć cykle finalistów pierwszej edycji konkursu Poznańska Nagroda Fotograficzna. W Słodowni trwa wystawa Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W sobotę 18 maja obie ekspozycje będzie można zwiedzać do godz. 21:00.

Poznańska Nagroda Fotograficzna – wystawa pokonkursowa / Galeria na Dziedzińcu

 

Misją Poznańskiej Nagrody Fotograficznej jest promowanie aktywności fotograficznej, której finałem są projekty długoterminowe i duże formy fotograficzne. Do konkursu zgłoszono 164 prac. Eksperckie jury pod przewodnictwem fotografa i reportera Filipa Springera oceniło jakość artystyczną projektów, a także ich spójność narracyjną. To pierwsza edycja corocznego konkursu fotografii prasowej i dokumentalnej organizowanego przez Wydawnictwo Miejskie Posnania.

Więcej: https://starybrowar.com/wydarzenia/weekend-z-poznanska-nagroda-fotograficzna-w-galerii-na-dziedzincu/

 

Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie 2024 / Słodownia +1

 

Wystawa Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie jest okazją, aby przyjrzeć się rozmaitym strategiom i postawom artystycznym wobec obrazu, medium i tradycji. Na ekspozycji można zobaczyć prace finalistów 13. edycji Konkursu Malarskiego organizowanego przez Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Pokonkursowa wystawa jest przeglądem tendencji w młodym polskim malarstwie i pretekstem do rozmów o miejscu, jakie zajmuje w dzisiejszym polu sztuki.

Więcej:

https://starybrowar.com/wydarzenia/nowy-obraz-nowe-spojrzenie-2024-wystawa-w-slodowni/

Oplus_0