Najlepszy w historii lotniska Ławica kwiecień – dokąd najchętniej latano prosto z Poznania?

Choć maj powoli dobiega końca, to poznańskie lotnisko Ławica postanowiło wrócić jeszcze na chwilę do kwietnia, przedstawiając statystyki za ubiegły miesiąc. Dokąd najchętniej latano?

 

Aż 246 011 pasażerów obsłużono w kwietniu na poznańskim lotnisku Ławica, co oznacza dynamikę wzrostu w stosunku do ubiegłego roku na poziomie 31%.

Największy wzrost odnotował sektor legacy. Obsłużono 43 650 pasażerów linii tego sektora, co oznacza 34% wzrost w stosunku do kwietnia 2023. Najwięcej osób wybierało połączenie z Warszawą.

Nieco mniejszy, bo wynoszący 32% wzrost odnotowano w sektorze LCC, czyli tzw. tanich linii lotniczych. Obsłużono 169 290 podróżnych. Tradycyjnie już, na dwóch pierwszych miejscach najchętniej wybieranych kierunków podróży znalazły się londyńskie lotniska Stansted i Luton. Podium „zamknęło” lotnisko Mediolan Bergamo.

Z kolei z połączeń czarterowych skorzystało 32 570 pasażerów, co stanowi 24% wzrost w stosunku do ubiegłego roku. Najpopularniejszymi kierunkami wypoczynku poznańskich podróżnych były: Antalya, Hurghada i Marsa Alam.