Powiat Poznański nagrodził najlepszych sportowców i trenerów

Powiat poznański po raz kolejny uhonorował swoich najlepszych sportowców, trenerów i drużyny, przyznając nagrody za ich wybitne osiągnięcia. Uroczystość odbyła się podczas sesji Rady Powiatu w Poznaniu, gdzie wicestarosta Tomasz Łubiński podkreślił znaczenie sportu w kształtowaniu młodzieży. Wśród wyróżnionych dominowali kajakarze, kolarze oraz przedstawiciele sportów walki.

W gronie nagrodzonych znaleźli się sportowcy osiągający sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych. Największymi osiągnięciami mogli pochwalić się kajakarze, jak Eryk Wilga z Warty Poznań, który zdobył drugie miejsce na mistrzostwach świata w kajakarstwie długodystansowym. Kolejnym wyróżnionym był Jakub Woźniak, wioślarz KW04, który zdobył srebro na młodzieżowych mistrzostwach świata w Płowdiwie.

W kategorii młodzieżowców najwyższą nagrodę otrzymał Eryk Wilga, natomiast drugą nagrodę przyznano Jakubowi Woźniakowi. W gronie juniorów starszych wyróżniono Krystiana Kubicę, który, podobnie jak Wilga, osiągnął sukcesy na długich dystansach. W kategorii juniorów młodszych nagrodę zdobył Alex Wilga, który zajął drugie miejsce na mistrzostwach świata juniorów w maratonie kajakowym.

W najmłodszej kategorii, wśród młodzików, pierwszą nagrodę otrzymała Ida Mójta za swoje osiągnięcia w boksie tajskim. Powiat poznański nie zapomniał również o trenerach, przyznając nagrodę główną Dariuszowi Bresińskiemu, szkoleniowcowi kanadyjkarzy z poznańskiej Warty. Za wybitne osiągnięcia w kolarstwie wyróżniono także Roberta Taciaka z Kórnika, który przez lata wychował ponad 300 zawodników i zdobył 640 medali na różnych mistrzostwach.

Szczególne wyróżnienie otrzymał Patryk Rajkowski, kolarz Jedynki Kórnik, który od 14 lat promuje powiat poznański na arenie międzynarodowej. W swoim dorobku ma m.in. srebrny medal mistrzostw Europy z 2023 roku i dwanaście medali mistrzostw świata oraz Europy z lat 2014-2023. Rajkowski został uznany za wybitnego ambasadora regionu.

Powiat poznański docenił również osiągnięcia drużyn sportowych. Nagrody otrzymały wioślarki UKS Dwójki Kórnik, piłkarki ręczne Bukowsko-Dopiewskiego KPR, hokeistki na trawie UKS Swarka Swarzędz oraz karatecy Dynamic Poznań.