Jak rozpocząć karierę kierowcy lub pilota wyścigowego? Pomoże Automobilklub Wielkopolski

Fascynacja motosportem i marzenia o karierze kierowcy wyścigowego są coraz bardziej popularne. Jeśli myślisz o starcie w rajdzie terenowym jako pilot lub chcesz zostać profesjonalnym kierowcą wyścigowym, Automobilklub Wielkopolski ma dla Ciebie kilka cennych wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć tę ekscytującą przygodę.

1. Zapisz się na kurs licencyjny

Pierwszym krokiem w drodze do kariery kierowcy wyścigowego jest udział w kursie na licencję kierowcy wyścigowego „NDJ-C i ND-C”. Kursy te organizowane są przez kluby motoryzacyjne, w tym przez Automobilklub Wielkopolski, na zlecenie Polskiego Związku Motorowego (PZM). Więcej tutaj.

2. Ukończ kurs z wynikiem pozytywnym

Kurs na licencję składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Zaliczenie obu tych części z wynikiem pozytywnym jest kluczowe, aby móc rozpocząć procedurę ubiegania się o licencję zawodniczą PZM.

3. Dołącz do klubu

Aby kontynuować proces uzyskiwania licencji, musisz zostać członkiem klubu motoryzacyjnego. Automobilklub Wielkopolski oferuje możliwość dołączenia do ich społeczności, gdzie będziesz mógł rozwijać swoje umiejętności i pasje.

4. Załóż konto w systemie INSIDE PZM

Następnie należy założyć konto w systemie INSIDE PZM, który jest platformą Polskiego Związku Motorowego. Po rejestracji w systemie, możesz złożyć wniosek o wydanie licencji zawodniczej.

5. Przestrzegaj regulaminu PZM

Wszystkie szczegóły dotyczące licencji sportu samochodowego są określone w regulaminie Polskiego Związku Motorowego. Zapoznanie się z nim i przestrzeganie jego zasad jest niezbędne do uzyskania i utrzymania licencji.

Korzyści z członkostwa w Automobilklubie Wielkopolskim

Automobilklub Wielkopolski to miejsce, gdzie możesz rozwijać swoje umiejętności i pasje związane z motosportem. Klub oferuje wsparcie dla swoich członków na każdym etapie kariery wyścigowej, od pierwszych kroków po udział w profesjonalnych zawodach. Członkostwo w klubie to także okazja do uczestnictwa w licznych wydarzeniach motoryzacyjnych, treningach i kursach doszkalających.

Rozpoczęcie kariery kierowcy wyścigowego wymaga odpowiedniego przygotowania i przestrzegania określonych procedur. Automobilklub Wielkopolski oferuje wsparcie i możliwość zdobycia niezbędnych kwalifikacji, aby Twoje marzenia o motosporcie mogły stać się rzeczywistością. Zapisz się na kurs, dołącz do klubu i zacznij swoją przygodę z wyścigami już dziś!