Wirtuoz fortepianu, zwycięzca Konkursu Chopinowskiego przesiadł się na karting i ścigał pod Poznaniem

Zwykle można go spotkać przy fortepianie, ale Bruce Liu, zwycięzca tegorocznego Konkursu Chopinowskiego, ma także inną pasję. Jak się okazuje, utalentowany muzyk dobrze radzi sobie na torze kartingowym. Przekonał się o tym m.in. Kacper Nadolski, jeden z najzdolniejszych kierowców kartingowych w Polsce, który zaprosił artystę do wspólnego ścigania się podczas jego wizyty w Poznaniu.

 

Zwycięzca tegorocznego Konkursu Chopinowskiego odwiedził Poznań, gdzie 30 października zagrał koncert, który był jednocześnie ostatnim jego występem w Polsce przed wylotem z kraju. Okazało się, że artysta jest fanem kartingu i chętnie zamienia fortepian na bolid podczas amatorskich przejażdżek.

Dyrektor Filharmonii Poznańskiej Wojciech Nentwig obiecał mu, że umożliwi 24-letniemu Kanadyjczykowi jazdę kartingową podczas jego wizyty w stolicy Wielkopolski. Wówczas z dyrektorem skontaktował się Kacper Nadolski, utalentowany 18-latek z Poznania uznawany za jednego z najzdolniejszych kierowców kartingowych w Polsce. Zaproponował towarzystwo dla Bruce’a Liu podczas przejażdżek.

Panowie spotkali się na torze pod Poznaniem w niedzielę, ostatniego dnia października. Ścigali się w trzech sesjach po osiem minut każda. Dla muzyka była to wyjątkowa rozrywka po zwycięstwie w Konkursie Chopinowskim i przed wyruszeniem w tournée po świecie.

Jego umiejętności „za kółkiem” docenił młody kierowca.

„Spotkanie ze zwycięzcą tegorocznego Konkursu Chopinowskiego na torze kartingowym było dla mnie ogromną przyjemnością oraz niesamowitym wyróżnieniem. Bruce’owi też bardzo się podobało. Mimo, że ostatni raz ścigał się jeszcze przed wybuchem pandemii, pokazał naprawdę wysokie umiejętności. Zdecydowanie ma żyłkę do kartingu!” – komentuje Kacper Nadolski, reprezentant kadry narodowej