Kradli pokrywy od studzienek na poznańskim Grunwaldzie. Starszy z nich ma 78 lat

Kradzież pokryw studzienek kanalizacyjnych prowadzi do poważnego zagrożenia dla życia i zdrowia, dlatego osoby, które się tego dopuszczają, muszą być surowo karane. W najbliższym czasie przed sądem stanie dwóch mężczyzn, którzy ukradli ich kilkanaście.

 

Jak przekazał dziś sierż. sztab. Łukasz Paterski, w połowie maja policjanci z Komisariatu Poznań-Grunwald dokonali zatrzymania dwóch mieszkańców Poznania, którzy są podejrzani o kradzież co najmniej 11 żeliwnych pokryw od studzienek kanalizacyjnych. Wartość wyceniono na ok. 10 tysięcy złotych.

Do kradzieży dochodziło na poznańskim Grunwaldzie, od marca do maja. Złodzieje kierowali się jedynie szybkim zyskiem chcąc sprzedać żeliwne materiały, jednak takie zachowanie to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Odkryta studzienka stanowi zagrożenie zarówno dla ludzi jak i zwierząt oraz mienia.

Pierwszy ze sprawców „wpadł” 15 maja, kiedy to funkcjonariusze złapali go na gorącym uczynku. Ujawniono, że 78-latek chował skradzione pokrywy w bagażniku samochodu, którym przyjechał na miejsce przestępstwa. Policjanci odzyskali to mienie.

Podczas dalszej pracy nad sprawą mundurowi ustalili, że mężczyzna miał wspólnika i wytypowali kolejnego podejrzanego. Mężczyzna w wieku 48 lat został zatrzymany już dwa dni później.

Obaj usłyszeli łącznie po cztery zarzuty, za które grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.