Jedno z ważniejszych skrzyżowań północnego Poznania przechodzi technologiczną metamorfozę. Zarząd Dróg Miejskich prowadzi modernizację sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Alei Solidarności i ulicy Piątkowskiej. Prace mają poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu, jednak w najbliższych dniach kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami.
sygnalizacja-świetlna
W piątek, 16 stycznia, zostanie uruchomiona sygnalizacja świetlna w rejonie nowego wiaduktu nad torami kolejowymi przy ul. Lutyckiej.
Skrzyżowanie ulic Grochowska i Świt jest jednym z tych, na których najczęściej dochodziło do niebezpiecznych sytuacji, kolizji i wypadków. W związku z dużą liczbą zdarzeń, zdecydowano się na modernizację sygnalizacji świetlnej, która ma poprawić bezpieczeństwo.
Radny Andrzej Prendke zwrócił się do Urzędu Miasta z interpelacją dotyczącą montażu sekundników na sygnalizacjach świetlnych. Jego zdaniem takie rozwiązanie mogłoby przyczynić się do poprawy płynności ruchu oraz zwiększenia bezpieczeństwa na największych skrzyżowaniach. W odpowiedzi urzędnicy wyjaśnili, dlaczego wprowadzenie tego systemu w Poznaniu jest niemożliwe.
W środę kierowcy wybierający się na skrzyżowanie ul. Niestachowskiej, Żeromskiego i św. Wawrzyńca, muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu. Przez pół dnia wyłączona będzie tam sygnalizacja świetlna.
Mieszkańcy zastanawiali się, kiedy i mają odpowiedź – od jutra zacznie działać sygnalizacja świetlna na nowym odcinku tzw. ringu Łacina.
Choć prace związane z modernizacją sygnalizacji świetlnej przy Dworcu Zachodnim PKP przy ul. Głogowskiej jeszcze się nie zakończyły, to już ją ponownie uruchomiono. Dlaczego?
Na skrzyżowaniu ul. Pułaskiego, Przepadek i Mieszka I prowadzone są prace związane z wymianą słupów sygnalizacji świetlnej. Wiąże się to z utrudnieniami dla kierowców, które mają potrwać jeszcze kilka dni.
We wtorek nie będzie działać sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Roosevelta z ul. Dąbrowskiego i mostem Teatralnym. Co jest powodem zmian?
Kolejne przejście dla pieszych w Poznaniu ma zyskać sygnalizację świetlną. Tym razem bezpieczeństwo pieszych ma się poprawić na ul. Chartowo, która łączy os. Rusa z rejonem os. Tysiąclecia.











.png)







