W najbliższych dniach utrudnienia na ul. Głogowskiej

Na Łazarzu trwają prace związane z wprowadzaniem Strefy Płatnego Parkowania, a także zmian w organizacji ruchu, które zostały wprowadzone kilka miesięcy temu. W najbliższych dniach obejmą pięć skrzyżowań w ciągu ul. Głogowskiej i będą oznaczać czasowe utrudnienia w ruchu.

 

Kilka miesięcy temu na ul. Głogowskiej wprowadzono zmiany w organizacji ruchu, które miały na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu. Część ulicy zwężono do jednego pasa ruchu, wprowadzono także zakazy skrętu w lewo w kilku miejscach.

Oznacza to konieczność m.in. dostosowania sygnalizacji świetlnej do nowej organizacji ruchu, by zapewnić jak najbardziej optymalną płynność ruchu. Obecnie trwa modernizacja sygnalizacji, po analizie m.in. natężenia ruchu po wprowadzonych zmianach. Wymieniane są urządzenia, montowane są dodatkowe pętle indukcyjne, które służą do wykrywania pojazdów i zmieniane są sterowniki oprogramowania.

Jak informuje ZDM, w czwartek i piątek, czyli 4 i 5 marca, prace obejmą skrzyżowania ul. Głogowskiej z ulicami: Kanałową, Strusia, Limanowskiego, Niegolewskich, rynkiem Łazarskim i Sczanieckiej. Będą prowadzone w godzinach 10:00-15:00. Dla użytkowników dróg oznacza to możliwość czasowych utrudnień związanych z wyłączeniami sygnalizacji świetlnych w tych rejonach.

Piesi, rowerzyści i kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót.

Dodatkowo, trwa także wprowadzanie zmian związanych ze Strefą Płatnego Parkowania na Łazarzu, które obejmują m.in. uporządkowanie i wyznaczenie miejsc parkingowych.