“Przeszukanie” – nowa metoda oszustów

Oszuści nie ustają w wymyślaniu sposobów na oszustwo i kradzież pieniędzy od osób starszych. W ostatnim czasie, w Wielkopolsce pojawiły się nowe metody oszustw metodą „na policjanta”. W Ostrowie Wielkopolskim, złodziejki wmówiły seniorkom m.in. że muszą przeprowadzić przeszukanie mieszkania.

Pod koniec ubiegłego tygodnia, policja w Ostrowie Wielkopolskim otrzymała dwa zgłoszenia oszustw. W pierwszym przypadku, do starszej mieszkanki miasta zgłosiły się dwie kobiety podając się na funkcjonariuszki Policji.

Kobiety twierdziły, że muszą przeprowadzić przeszukanie mieszkania, ponieważ właścicielka lokalu jest „zamieszana w handel biżuterią, która pochodzi z przestępstwa”. Podczas „przeszukania”, oszustki ukradły 7 tysięcy złotych w gotówce.

W drugim przypadku, oszustki również podały się za policjantki, jednak tym razem, przekonały seniorkę, że w okolicznym bankomacie została zamontowana podkładka do skanowania danych. Poprosiły kobietę o przekazanie im swojej karty bankomatowej i kodu PIN, w celu „zablokowania” karty. Kilka godzin później, starsza mieszkanka odkryła, że z jej konta zniknęło 500 złotych.

Policja po raz kolejny apeluje, by nie wpuszczać do domów i mieszkań nieznajomych. W przypadku, gdy ktoś podaje się za funkcjonariusza, powinien mieć przy sobie legitymację, a prawdziwość danych można sprawdzić dzwoniąc na Policję.