Warta Poznań – Ruch Radzionków 1:0. Brawo Zieloni!

Dobry mecz, dający z siebie wszystko zawodnicy i zasłużone zwycięstwo – Warta Poznań zwyciężyła Ruch Radzionków. Strzelcem gola dla Warty został Bartosz Bereszyński.

Trener Araszkiewicz zaproponował na ten mecz nowe ustawienie: Maciej Mysiak na pozycji stopera, a na lewej obronie Adam Mójta. To był bardzo ważny mecz dla Zielonych i byli oni zdecydowani nie stracić szansy na zdobycie 6 punktów.

Zawodnicy Warty od początku nadawali ton na boisku. Zmotywowani i zaangażowani, parli za wszelką cenę do objęcia prowadzenia nie zaniedbując jednocześnie obrony. Przeciwnicy nie mieli szans na sforsowanie obrony warciarzy i przedarcie się pod bramkę Radlińskiego.

Zieloni nie szczędzili widowiskowych i co ważniejsze, groźnych akcji. W 15. minucie Alan Ngamayama strzelił tuż obok bramki gości. Kilka minut później po dośrodkowaniu Mójty z rzutu wolnego niezłym uderzeniem z woleja popisał się Reiss – tuż obok bramki Kiełpina. Losy spotkania rozstrzygnęły się w 26. minucie spotkania, gdy piłkę przejął Piotr Reiss i pięknym, krzyżowym podaniem podał piłkę do Bartosza Bereszyńskiego. Ten mimo ostrego kąta wzorcowo pokonał Seweryna Kiełpinia, zapewniając Zielonym prowadzenie.

Zdobyty gol sprawił, że Warta jeszcze mocniej zaczęła naciskać na przeciwnika. Było kilka pięknych akcji Piotra Reissa, jednak wynik meczu już do końca nie uległ zmianie. Warta Poznań pokonała Ruch Radzionków 1:0.

Mecz Warty Poznań z Ruchem Radzionków obejrzał razem z czwórką uczniów Zespołu Szkół Zakonu Pijarów wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia. Wicewojewoda zaprosił do lożny honorowej zwycięzców II Poznańskiego Biegu im. Ojca Józefa Jońcy, który odbył się 13 kwietnia. Ola Nowotna oraz bliźniacy Piotr i Marek Gulczyńscy w przerwie meczu obejrzeli też wystawę “100 zdjęć na 100 – lecie Warty Poznań”. A po meczu było wspólne zdjęcie i klubowe prezenty od Warty Poznań.