Fontanna w Zielonych Ogródkach już działa

Tryskają strumienie wody wprost na głowę profesora Zakrzewskiego, a wokół kręcą się turyści uwieczniający nareszcie działającą jedną z najpiękniejszych miejskich fontann – fontannę w Zielonych Ogródkach. Udało się ją uruchomić!

Poznańskie fontanny zazwyczaj zaczynają działać w okolicach początków maja – i tak też miała być włączona fontanna na Zielonych Ogródkach. Jednak po tym, jak pod koniec kwietnia uszkodzili ją wandale, którzy pomazali figurę profesora Zakrzewskiego, zniszczyli płyty i części mechaniczne fontanny, nie wiadomo było, czy uda się naprawę tego wszystkiego skończyć na czas.

To nie pierwsze uszkodzenie tej fontanny, która od chwili powstania znajduje się w kregu zainteresowań wandali. Już nie raz niszczono nieckie fontanny, zrywano płyty lub usiłowano niszczyć okalające ją figury. Zarząd Zieleni Miejskiej, który opiekuje się fontanną, nie nadążał z naprawami.

Na szczęście udało się i spacerowicze w okolicach ulicy Strzeleckiej i Zielonej znów mogą podziwiać urok tego wyjątkowego miejsca. Już wkrótce zresztą na wniosek rady osiedla Stare Miasto wokół fontanny zostaną zamontowane kamery miejskiego monitoringu. Radni mają nadzieję, że to uchroni fontannę przed wandalami.