Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan na Targach Edukacyjnych

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan to projekt, w ramach którego uczniowie z całej Wielkopolski podczas zajęć pozalekcyjnych szukali najciekawszych i najwybitniejszych mieszkańców swoich gmin, żyjących i nieżyjących. Ich zadaniem było stworzenie autorskiego wpisu multimedialnego popartego badaniami, poszukiwaniem źródeł informacji oraz wywiadami. Encyklopedia będzie gotowa w czerwcu 2015 roku, ale już teraz będzie można zapoznać się na […]

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan to projekt, w ramach którego uczniowie z całej Wielkopolski podczas zajęć pozalekcyjnych szukali najciekawszych i najwybitniejszych mieszkańców swoich gmin, żyjących i nieżyjących. Ich zadaniem było stworzenie autorskiego wpisu multimedialnego popartego badaniami, poszukiwaniem źródeł informacji oraz wywiadami.

Encyklopedia będzie gotowa w czerwcu 2015 roku, ale już teraz będzie można zapoznać się na targach z jej gotowymi elementami.
– To największy systemowy projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół podstawowych w Wielkopolsce – wyjaśnia Agnieszka Stefańska, koordynator projektu z ramienia Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. – Bierze w nim udział 226 podstawówek ze wszystkich powiatów naszego województwa.

Prace nad większością projektów już się rozpoczęły. Zadaniem czterech grup w każdej szkole jest opracowanie biogramów wybitnych Wielkopolan związanych z ich gminą. Na poszukiwanie informacji o bohaterach i tworzenie notatki, uczniowie mają czas do końca czerwca.

– Młodzież sama dokonywała wyboru bohatera – dodaje Agnieszka Stefańska. – Encyklopedia będzie zawierać informacje o znanych osobistościach oraz lokalnych i często zapomnianych bohaterach, o których uczniowie chcieliby przypomnieć wszystkim Wielkopolanom. Jesteśmy bardzo ciekawi efektu.

Organizatorami Targów Edukacyjnych są Międzynarodowe Targi Poznańskie, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Targi Edukacyjne Honorowym Patronatem objął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.