Zaczynają się Targi Edukacyjne

Do Gardenii, Targów Mody i Special Days dochodzi kolejna impreza targowa, która będzie się  odbywała na MTP: Targi Edukacyjne, którym towarzyszą Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży.

28 lutego br. o godz. 11.00 na Międzynarodowych Targach Poznańskich (pawilon nr 1), odbędzie się uroczysta inauguracja XVIII Targów Edukacyjnych. W wydarzeniu udział weźmie Tomasz Bugajski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Targi Edukacyjne, które w tym roku przebiegają pod hasłem „Uczymy się przez całe życie”, to wspólne przedsięwzięcie Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Specjalnym gościem targów będzie też Anna Komorowska. Pierwsza Dama weźmie udział w uroczystym otwarciu XIII Poznańskich Spotkań Targowych – Książka dla Dzieci i Młodzieży oraz w spotkaniu z  Michałem Rusinkiem, autorem książki Pałac Prezydencki. Spotka się także z dziećmi z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach podczas wystawy „Impresje” i wysłucha przygotowanego przez nie programu poetyckiego poświęconego Krystynie Miłobędzkiej.

W targach udział zapowiedziało ponad 300 wystawców, w tym 180 szkół i blisko 60 uczelni wyższych z Polski i zagranicy. Swoją ofertę zaprezentują także placówki edukacyjne podległe Samorządowi Województwa Wielkopolskiego, m.in. Ośrodki Doskonalenia Nauczycieli, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu oraz Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Poznaniu. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego przygotował również swoją ofertę, którą zaprezentuje wspólnie z Wielkopolską Organizacją Turystyczną w Poznaniu w pawilonie 1 na stoisku 7.

Warto też będzie zajrzeć w piątek (28 lutego) o godzinie 13 do pawilonu 15, stoisko 13, gdzie przy pomocy wicewojewody wielkopolskiego Przemysława Paci i wolontariuszy z programu Mały Wolontariat zorganizowana zostanie akcja „Poducha dla Malucha” czyli akcja szycia poduszek dla dzieci ze szpitali dziecięcych.

Cykl wydarzeń targowych, w ramach których odbędą się konferencje, seminaria i warsztaty zainauguruje konferencja programowa pn. „Uczymy się przez całe życie”, organizowana przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Szczególną przestrzenią w ramach targów będzie Aleja Zawodów, gdzie swoje umiejętności zaprezentują uczniowie poznańskich szkół zawodowych, m.in. gastronomicznej, budowlanej, elektrycznej, odzieżowej i poligraficznej. Co roku targom towarzyszy ekspozycja Eko Forum, której celem jest edukacja ekologiczna młodych ludzi. Tegoroczne Eko Forum poświęcone jest tematyce zagospodarowania odpadów.

Targi potrwają do 2 marca.