Transatlantyk 2014: rusza sprzedaż biletów

22 lipca rozpoczyna się sprzedaż biletów na tegoroczny festiwal Transatlantyk – a my zdradzamy, co będzie można obejrzeć w Kinie Kulinarnym oraz Kinie Łóżkowym!

Z przyjemnością ogłaszamy menu tegorocznych kolacji Transatlantyk Kino Kulinarne! Ich pomysłodawcami są nasi znakomici szefowie kuchni, którzy będą obecni podczas każdego wieczoru z Kinem Kulinarnym. Wspaniałe filmy w połączeniu z wyjątkowymi kolacjami na pewno dostarczą gościom niezapomnianych wrażeń podczas uczty kinowo-kulinarnej…

W programie w tym roku: „Dzisiejsze czasy” reż. Charles Chaplin, kolacja: Robert Trzópek i Jacek Fedde, „Final Recipe” reż. Gina Kim, kolacja Kuba Korczak, „Łańcuch pokarmowy” reż. Sanjay Rawal, kolacja: Piotr Markowski, „Zone Pro Site” reż. Yu–Hsun Chen, kolacja: Ewa Olejniczak, „Smak curry” reż. Ritesh Batra, kolacja: Ewa Malika Szyc Juchnowicz. Bilety w sprzedaży od 22 lipca na www.ebilet.pl. Cena biletów: 160 zł/ osoba.

Także Kino Łóżkowe jest bezprecedensowym wydarzeniem na mapie kulturalnych imprez w naszym kraju. W tym roku organizatorzy przygotowali zestaw świetnych produkcji, od klasyki kina przez przeboje ostatnich lat – aż po kilka ciekawych premier.

W programie: 10 000 km. (reż. Carlos Marques – Marcet), Anioł śmierci (reż. Lucia Puenzo), Wojna światów (reż. Steven Spielberg), Cztery lwy (reż. Christopher Morris), Dyktator (reż. Charles Chaplin), Gracz (reż. Karoly Makk), Jesteśmy najlepsi (reż. Lukas Moodysson), Obywatel roku (reż. Hans Petter Moland), Sklep dla samobójców (reż. Patrice Leconte), Siła kobiet (reż. JR), Synekdocha, Nowy Jork (reż. Charlie Kaufman), W jego oczach (reż. Daniel Ribeiro). Bilety w sprzedaży od 22 lipca na www.ebilet.pl. Cena biletów: 30 zł/ łóżko. Zapraszamy do łóżek!

Menu Kina Kulinarnego – lista seansów oraz menu do wszystkich powiązanych z nimi kolacji:
9 sierpnia
18:30 Multikino 51, sala nr 1 – pokaz filmu „Dzisiejsze czasy” reż. Charlie Chaplin.
Po seansie filmowym przejście do Transatlantyk Restaurant na Błoniach Wildeckich.
Kolację przygotuje zespół: Robert Trzópek i Jacek Fedde.
Menu:
1. Lunch Break
Ręcznie robione kiełbaski z wieprzowiny doprawianej majerankiem i czosnkiem, jagnięciny przyprawianej kminem rzymskim i kolendrą oraz z dzika, aromatyzowane jałowcem i czerwonym winem. Serwowane z chrupiącym chlebem pieczonym na starzonym zakwasie żytnim, marmoladą z cebuli, Consomme z musztardy i olejem z gorczycy.
2. Black & White
Pieczony turbot na rozgrzanych orzechach i czarnym sezamie podany z chrupiącym kalafiorem, olejem curry, czarną solą i bukietem białych jadalnych kwiatów.
3. Poor People Dreaming
Ribeye steak podany na ogonkach wołowych crepinette z torchon z foie gras, galaretką z trufli, ziemniakami Maxim i esencjonalnym sosem porto doprawianym octem cherry.
4. Sweet Corn
Parfaite z banana i chrupiących orzechów makadamia podany ze słonym sosem karmelowym i kruszonką z chleba kukurydzianego.

10 sierpnia:
18:30 Multikino 51, sala nr 1 – pokaz filmu „Final Recipe” reż. Gina Kim.
Po seansie filmowym przejście do Transatlantyk Restaurant na Błoniach Wildeckich.
Kolację przygotuje Kuba Korczak.
Menu:
1. Przystawka
Boczek z młodej świni złotnickiej sous vide pod karmelem z trawą cytrynową, chips z puree z pieczonej pietruszki z dodatkiem marynowanego imbiru, ogórek.
2. Pierwsze Danie
Chińskie pierożki z wędzonym karpiem zatorskim i bulionem, orzechowa bita śmietana.
3. Danie Główne
Sezonowy ramen na gęsim bulionie, tataki z sezonowanej wołowiny rasy angus, kurki, pok choy, jajo przepiórcze.
4. Deser
Deser ryżowy z lawendą, sezamki z lnu, skórki cytrusów.
11 sierpnia:
18:30 Multikino 51, sala nr 1 – pokaz filmu „Łańcuch pokarmowy” reż. Sanjay Rawal
Po seansie filmowym przejście do Transatlantyk Restaurant na Błoniach Wildeckich.
Kolację przygotuje Piotr Markowski.
Menu:
1. Przystawka
„Canelloni” bazyliowe nadziewane sałatką pomidorową.
2. Zupa
Krem z brokułów z krakersem z orzecha włoskiego.
3. Danie Główne
Cukinia z bobem, groszkiem, sałatką z kalarepy i sosem z rukwi wodnej.
4. Deser
Sorbet morelowy z tymiankiem cytrynowym.
12 sierpnia:
18:30 Multikino 51, sala nr 1 – pokaz filmu „Zone Pro Site” reż. Yu–Hsun Chen.
Po seansie filmowym przejście do Transatlantyk Restaurant na Błoniach Wildeckich.
Kolację przygotuje Ewa Olejniczak.
Menu:
1. Szczęśliwe Krewetki
Krewetki tygrysie z warzywami i jajem przepiórczym (kiełki groszku).
2. Księżycowa Zupa
Zupa z pierożkami z wieprzowiną, kapustą i grzybami shitake (wiosenną cebulką).
3. Wybuchowy Kurczak
Filet z kurczaka nadziewany warzywami, por, grzyby mun i sos teriyaki.
4. Słodki Maniok
Tapioka z mleczkiem kokosowym i musem mango.
13 sierpnia:
18:30 Multikino 51, sala nr 1 – pokaz filmu „Smak curry” reż. Ritesh Batra.
Po seansie filmowym przejście do Transatlantyk Restaurant na Błoniach Wildeckich.
Kolację przygotuje Ewa Malika Szyc Juchnowicz.
Menu:
1. Przystawka
Konfitowane żółtko zielononóżki, paneer, lody kulfi curry, kokosowa masala i puder Rogan Josh.
2. Pierwsze Danie
Jesiotr duszony w tamaryndzie, zielona fasolka, ogórek, batat, smoła z bakłażana.
3. Danie Główne
Passanda z podhalańskiej jagnięciny, róża, żółty burak, czarnuszka i Witosławski miód lipowy.
4. Deser
Bananowy custard, pikantna jadalna ziemia, karmel i chilli ladoo.

Filmy Kina Łóżkowego:
10 000 km (reż. Carlos Marques – Marcet) – wzruszająca historia miłości na odległość pomiędzy dwójką bohaterów, z których jedno mieszka w Hiszpanii, drugie zaś w USA.

Anioł śmierci (reż. Lucia Puenzo) – film pokazywany podczas ubiegłorocznego festiwalu w Cannes. Pewna argentyńska rodzina zaprzyjaźnia się z niezwykle sympatycznym Niemcem. Nie wiedzą, że to Josef Mengele, słynny zbrodniarz wojenny.

Wojna światów (reż. Steven Spielberg) – jeden z największych sukcesów kasowych 2005 roku, czyli jak Steven Spielberg przełożył na ekran kultową powieść science-fiction autorstwa H.G. Wellsa. Uwaga! Odtwórca głównej roli w filmie, Justin Chatwin, będzie specjalnym gościem pokazu!

Cztery lwy (reż. Christopher Morris) – przepełniona brytyjskim humorem czarna komedia o grupce niezbyt rozgarniętych młodych ludzi, którzy marzą by zostać terrorystami i wielkimi męczennikami. Nagroda Brytyjskiej Akademii Filmowej za najlepszy debiut roku!

Dyktator (reż. Charles Chaplin) – losy przywódcy totalitarnego państwa i Żyda, który uciekł z getta przedstawionego w karykaturalnym świetle. Podobieństwo tych bohaterów jest rzekomo przypadkowe… Jedno z największych arcydzieł Chaplina.

Gracz (reż. Karoly Makk) – historia nietypowej relacji, wiążącej Fiodora Dostojewskiego i jego młodą stenotypistkę, która musi pilnować, by pisarz ukończył swoją książkę w terminie.

Jesteśmy najlepsi (reż. Lukas Moodysson) – lata 80, Skandynawia. Grupa nastolatek pragnie założyć zespół punkowy. Niestety nie umieją na niczym grać, ale przecież nie o to w punk rocku chodzi… Świetna, nostalgiczna komedia Lukasa Moodyssona, autora słynnego “Fucking Amal”.

Obywatel roku (reż. Hans Petter Moland) – norweska odpowiedź na przesycone czarnym humorem filmy braci Coen. Pewien znany z przykładnego życia mężczyzna szykuje zemstę na gangsterach, którzy zabili jego syna. Niesamowity, zaskakujący scenariusz i świetny Stellan Skarsgard w roli głównej.

Sklep dla samobójców (reż. Patrice Leconte) – Animacja dla dorosłych. W “Sklepie dla samobójców” pełno jest absurdalnych, żywcem wyjętego z Rolanda Topora, żartów. Fabuła jest skupiona na przygodach właścicieli sklepu z materiałami do… odebrania sobie życia.

Siła kobiet (reż. JR) – sławny twórca sztuki ulicznej opowiada o wspaniałych, godnych podziwu kobietach, zamieszkujących najbiedniejsze zakątki świata.

Synekdocha, Nowy Jork (reż. Charlie Kaufman) – wszystkim fanom zmarłego w tym roku Philipa Seymoura Hoffmanna przypominamy jeden z jego najlepszych filmów. “Synekdocha, Nowy Jork” to ekscentryczny dramat o niemogącym poradzić sobie z własną sztuką teatralną reżyserze.

W jego oczach (reż. Daniel Ribeiro) – premiera prosto z Brazylii. “W moich oczach” opowiada o młodym, niewidomym chłopcu, który niespodziewanie zakochuje się w swoim koledze.