Hokejowy weekend – działo się na Chwiałce

Sobota i niedziela były czasem hokejowych emocji. Grała tylko jedna poznańska drużyna, ale mecze odbyły się dwa – gościnnie bowiem gospodarzem na Chwiałce była ekipa Piły.

W sobotę w ramach rozgrywek I rundy sezonu 2014/2015 zmierzyły się drużyny HCPoznań i MUKS Orlik II Opole. Pierwszą tercję wygrali Poznaniacy 4:1, na co w II tercji odpowiedzieli goście strzelając 2 bramki. Nasi zawodnicy dołożyli tylko 1. Trzecią tercję ponownie wygrali goście 1:2. Ostatecznie mecz zakończył się minimalną przewagą poznaniaków – 6:5.

Dla HCP bramki strzelili: 5 min Dado Emil, 12 min Buczkowski Piotr, 14 min Wilczyński Jan , 17 min Dado Emil , 27 min Buczkowski Piotr , 54 min Sokołowski Łukasz.

Dla gości bramki strzelili: 1 min Kapłon Kasper, 28 min Tsyholnyk Vald, 35 min Kapłon Kasper, 44 min Bakalarz Maciej, 56 min Franczak Wojciech.

Kary ogółem dla Poznania 14 min, a dla Opola 6 min.

Natomiast w niedzielę rano zagrały dwa zespoły spoza Poznania – MUKS Orlik II Opole z Żółwie Piła. Pierwszą bramkę strzelili Opolanie w 1 min meczu. Prawie natychmiast był odzew Żółwi i w drugiej min meczu strzelili gola. Zespół Żółwi nie dał szans przeciwnikowi – strzelił  12 bramek a Orlik II 5 bramek.

Dla zespołu Żółwi bramki strzelili: 2 min i 19 min Wiśniewski Mateusz, 5 min, 31min i 54 min Zembrzuski Dawid, 15 min i 51 min Kurpiewski Mateusz, 18 min i 42 min Zwierzychowski Marcin, 30 min Bałos Konrad, 38min i 53 min Zwierzychowski Mariusz.

Dla Orlik II Opole bramki strzelili: 1 min Faranczak Wojciech, 40 min, 44 min i 53min Olczak Michał, 58 min Wrobel Jakub.

W zespole Orlika II gra Katarzyna Demska, jedyna dziewczyna w II lidze hokeja. Ta drobniutka dziewczyna gra na równi ze swoimi kolegami z zespołu, czyli ostro, i nie boi się ataku na zawodników z przeciwnej drużyny.