Arkadiusz Borkowski i Joanna Wrocińska: razem dla Junikowa

Startują jako duet na Junikowie, a ich podstawowym polem działania będzie komunikacja: skierowanie na Junikowo więcej niż 2 linii tramwajowych, ułatwienie dojścia na przystanek „Smoluchowskiego”, poprawa bezpieczeństwa i komfortu podróży w miejscach tego wymagających oraz dążenie do realizacji drogi rowerowej wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej do centrum Poznania.

A oto, co sami mówią o swoim programie:
Naturalnie, podejmować chcemy też wiele innych działań z zakresu komunikacji, estetyki (tereny zielone, mała architektura w tym stojaki rowerowe) czy też dotyczące informowania mieszkańców o działaniach Rady. Jesteśmy także otwarci na wszelkie pomysły mieszkańców, którzy przecież najlepiej znają swój fyrtel i jego problemy lub zauważają możliwe usprawnienia. Chcemy wychodzić także poza ramy osiedla – kwestie związane z ulicą Grunwaldzką (np. budowa drogi rowerowej), wiaduktu przez tory kolejowe czy dworca przesiadkowego na Junikowie są ważne nie tylko dla mieszkańców Junikowa – współpracę należy podjąć rozmawiając także z innymi Radami Osiedli, Stowarzyszeniami czy gminą Dopiewo.
 
W ciągu ostatnich lat przeprowadziliśmy razem niejedną rozmowę na tematy dotyczące Junikowa. Efektem tego były podjęte działania mające na celu m.in. skrócenia oczekiwania na zielone dla pieszych na dojściach do przystanków tramwajowych, doprowadzenie do naprawy lokalnych ulic po przebudowie Grunwaldzkiej czy związane z bezpieczeństwem i usprawnieniami dla mieszkańców w trakcie remontów. -Zamierzamy też doprowadzić do stworzenia miejsc przeznaczonych do wyprowadzania psów.
 
Joanna Wrocińska – tegoroczna maturzystka VIII LO w Poznaniu, członkini Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży od 2009 roku, a także uczestniczka akcji Stowarzyszenia Memoramus. Od najmłodszych lat związana z Junikowem. Lubi ryzyko i angażować się w ciekawe wyzwania i projekty.
 
Arkadiusz Borkowski – mgr inż. budownictwa, wiceprezes Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania. Z pasji miłośnik Poznania, stąd wielka chęć do działalność społecznej na rzecz miasta. W wolnym czasie lubi aktywność sportową, od wspinaczki, przez żeglowanie, jazdę na rowerze po grę w brydża.  
 
Jesteśmy gotowi podjąć czekające nas wyzwania i mamy nadzieję, że będziemy mogli działać na rzecz Junikowa przez najbliższe 4 lata 🙂

fb: www.facebook.pl/JunikowskiDuet