FootballPro Cup Masters: Młodzi piłkarze zmierzą się w Arenie

Międzynarodowy turniej FootballPro Cup Masters coraz bliżej. W sobotę, 9 stycznia, na specjalne boisko ze sztucznej trawy w hali Arena wybiegną młodzi zawodnicy polskich klubów, m.in. Warty Poznań, Lechii Gdańsk i Śląska Wrocław, a także piłkarze FC Viktoria 1889 Berlin i Magic Football Academy London. Początek zawodów o godzinie 9.00.

Wysoki poziom sportowy i organizacyjny, nowoczesna formuła zawodów, zacięta rywalizacja w duchu fair play – w taki sposób turniej FootballPro Cup Masters V dla młodych piłkarzy anonsują jego organizatorzy. Pierwsza edycja turnieju odbyła się w styczniu 2014 r. W nadchodzącej, która odbędzie się 9 stycznia w hali Arena, młodzi zawodnicy będą ze sobą rywalizować w dwóch kategoriach wiekowych: roczniki 2007 i 2008.

– W turnieju weźmie udział łącznie 20 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych. Zostały one podzielone na dwie grupy, aby mogły rozgrywać swoje 14-minutowe mecze w systemie „każdy z każdym” – mówi Weronika Łabójewska, współorganizatorka rozgrywek. I dodaje: – Pięcioosobowe zespoły będą rozgrywać mecze na boisku mobilnym, co pozwoli na swobodną grę i czerpanie radości z biegania za futbolówką.

Podczas meczów zostaną wykorzystane specjalne bramki o wymiarach 3,9 x 1,7 m (dla rocznika 2007) oraz 3,6 x 1,6 m (dla rocznika 2008).

– Tego typu zawody są dla młodych piłkarzy niesamowitym przeżyciem – zapewnia Marek Pawłowski z Akademii Piłkarskiej Reissa, będącej gospodarzem tej edycji rozgrywek. – Dla nas, szkoleniowców, to znakomita okazja do konfrontacji postępów w rozwoju zawodników, a także możliwość do porównania obranej drogi w kwestii metodologii szkolenia. Każdy z nas, zarówno piłkarz, jak i trener uczestniczący w turnieju, zyskuje cenne doświadczenie, które przekłada się na codzienną pracę.

Podczas turnieju Football Pro Cup Masters V zaprezentują się młodzi adepci piłkarskiego rzemiosła z utytułowanych polskich klubów: Lechii Gdańsk, Śląska Wrocław, Zagłębia Lubin, Pogoni Szczecin, Warty Poznań oraz Olympica Wrocław, Akademii Piłkarskiej Reissa i Akademii Piłkarskiej Falubaz. Nie zabraknie też reprezentantów zagranicznych szkółek: FC Victoria 1889 Berlin (Niemcy) i Magic Football Academy London (Anglia).

Czy w zmaganiach młodych talentów górą będzie piłkarska młodzież z Polski? A może – jak to zazwyczaj jest w meczach rozgrywanych przez seniorów – nasi reprezentanci będą musieli uznać wyższość piłkarzy z Niemiec czy Anglii? Czy w sobotę w hali Arena pojawią się przyszli następcy Leo Messiego czy Cristiano Ronaldo? Odpowiedzi na te pytania, a przynajmniej na dwa pierwsze, poznamy już w czasie turnieju, na który w imieniu organizatorów Football Pro Cup Masters V serdecznie zapraszamy.